26. Finał WOŚP w Powiecie Dębickim

Już w najbliższą niedzielę Sztab „Kwiatek” działający przy Zespole Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zaprasza wszystkich mieszkańców naszego powiatu do wsparcia 26. (dwudziestego szóstego) Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całym powiecie zaplanowano wiele koncertów i interesujących imprez towarzyszących, a dochód zebrany do puszek oraz środki z licytacji fantów przeznaczone zostaną na leczenie noworodków.

 

Od 16 lat Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy Zespole Szkół Nr 2 w Dębicy angażuje się w organizację wielkiego Finału w Powiecie Dębickim. Niemal wszystko jest już gotowe – sponsorzy przekazali fanty, balony zostały zakupione, identyfikatory zostały rozdane, a puszki Orkiestry czekają już na wolontariuszy. Tradycyjnie kolejny Finał WOŚP w Dębicy rozpocznie Motoorkiestra – niezwykle widowiskowy OES zorganizowany zostanie na krętych i ciasnych ulicach centrum naszego miasta. Mieszkańcy będą mogli nie tylko kibicować kierowcom, ale także wpłacając środki na rzecz Wielkiej Orkiestry przejechać się na fotelu pilota w samochodzie rajdowym.W Galerii Dębickiej będzie można otrzymać wyjątkowe poduszki, podobno spełniające marzenia, które zostaną wykonane przez Akademię Małego Strażaka. Z kolei na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrane zostaną mecze Ligi Halowej, odbędą się też pokazy Łyżwiarstwa Figurowego – klub MORS zaprezentuje ICE SHOW na płycie lodowiska, nie zabraknie także występów artystycznych. We wszystkich Gminach będzie grała orkiestra, a organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla mieszkańców, którzy zdecydują się wesprzeć inicjatywę Jurka Owsiaka. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na zakup sprzętu medycznego potrzebnego do leczenia noworodków.

Dzień Finału Orkiestry to czas kiedy wszyscy okazujemy dobre serca, wrzucając datki do puszek kwestujących wolontariuszy. Pamiętajmy jednak, że niestety w tym dniu mogą pojawić się także oszuści, którzy będą chcieli w nieuczciwy sposób wykorzystać naszą hojność. Waldemar Zapór z dębickiego sztabu przypomina, że każdy wolontariusz, który wyjdzie na ulice powiatu będzie posiadał specjalny identyfikator i musi być odpowiednio oznakowany. Tradycyjnie Finał WOŚP zakończy światełko do nieba na dębickim rynku. Sztab „Kwiatek” ma nadzieję, że także w tym roku mieszkańcy naszego regionu okażą wielkie serce, będą hojni i swoimi datkami pomogą w zakupie sprzętu potrzebnego do ratowania życia noworodków.

Comments are closed.