Akademia Ekologiczna w SP9

Uczniowie z niemal wszystkich szkół podstawowych w Dębicy wzięli udział w Akademii Ekologicznej zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Podczas uroczystości podsumowano międzyszkolny konkurs „Recyklingowe zwierzęta świata”
i nagrodzono młodych ludzi, którzy wykonali najlepsze prace.

 

Już od wielu lat placówki edukacyjne działające na terenie powiatu dębickiego angażują się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Uczniowie aktywnie uczestniczą w akcji „Sprzątanie Świata” i chętnie biorą udział w konkursach ekologicznych. W tym roku grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej numer 9 w Dębicy wraz ze swoimi podopiecznymi zorganizowali dla uczniów z innych placówek Akademię Ekologiczną – tym razem pod hasłem „Ziemię ratujemy”. Na spotkanie zaproszony został Tomasz Baran kierownik Biura Gospodarowania Odpadami Urzędu Miejskiego w Dębicy i Bogusław Bieszczad Kierownik Zakładu Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Paszczynie. Goście opowiedzieli zebranym na sali uczniom nie tylko o tym, dlaczego warto segregować śmieci, ale także, jak powinniśmy to robić poprawnie, zgodnie z zasadami ekologii.

Podczas akademii podsumowano również międzyszkolny konkurs „Recyklingowe zwierzęta świata” zorganizowany przez Szkołę Podstawową numer 9 pod patronatem burmistrza Mariusza Szewczyka. W tym roku, jak podkreślali organizatorzy uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i oryginalnością, a wśród prac można było zobaczyć psa, pandę, żyrafę, sowę, pszczołę, a nawet ośmiornice i krokodyla. Szkoła od lat mocno stawia na edukację proekologiczną swoich wychowanków – obecnie w placówce prowadzana jest również zbiórka makulatury. Troska o nasze środowisko i wychowanie proekologiczne od najmłodszych lat to z pewnością bardzo ważne i istotne przedsięwzięcia realizowane w powiecie dębickim. To nie tylko świetna okazja do wspólnego zastanowienia się nad dalszymi losami naszej planety, ale także efektywny sposób edukacji młodych ludzi i nauka szacunku do otaczającej nas przyrody oraz miejsca w którym żyjemy i w którym w przyszłości mieszkać będą następne pokolenia dębiczan.

Comments are closed.