Akcja Znicz 2018

Policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Dębicy rozpoczęli akcję „Znicz 2018”. Funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze oraz dbają o zapewnienie płynności ruchu samochodów w rejonach nekropolii. Akcja „Znicz 2018” będzie prowadzona przez cały weekend.

 

„Znicz” to ogólnopolska Akcja organizowana przez policję w okresie Wszystkich Świętych, kiedy to ruch pieszych oraz pojazdów jest wzmożony, szczególnie w okolicach cmentarzy. Policjanci z Powiatowej Komendy w Dębicy patrolują okolice nekropolii w naszym mieście i regionie, kierują ruchem i czuwają nad bezpieczeństwem osób odwiedzających swoich bliskich, którzy od nas odeszli. Akcja „Znicz” prowadzona jest od 31 października do 4 listopada. Policjanci będą również sprawdzali trzeźwość kierujących pojazdami oraz stan techniczny, szczególnie oświetlenie aut którymi poruszamy się po drogach. W ramach Akcji „Znicz” pracują także funkcjonariusze Straży Miejskiej, a także harcerze.

Policja apeluje o stosowanie się do poleceń wydawanych przez kierujących ruchem, cierpliwość i ostrożność podczas poruszania się w rejonach cmentarzy, a także w miarę możliwości o pozostawienie aut i poruszanie się komunikacją zbiorową. Pamiętajmy, że to właśnie w okresie Wszystkich Świętych na drogach w całej Polsce dochodzi do bardzo dużej liczby wypadków, często kończących się tragicznie.

Comments are closed.