Nie będzie bieżni lekkoatletycznej w Dębicy

Nie ma środków w budżecie Powiatu Dębickiego na budowę nowoczesnej bieżni lekkoatletycznej przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 1. O realizację tej inwestycji zabiegali: radny Paweł Ochab, Klub Biegacza Maratończyk, a także liczna grupa mieszkańców naszego miasta.

 

Przypomnijmy, że pomysł wybudowania nowoczesnej bieżni lekkoatletycznej na terenie Zespołu Szkół Zawodowych numer 1 w Dębicy zrodził się w 2016 roku, kiedy to w przeciągu paru dni udało się zebrać ponad 1500 podpisów mieszkańców naszego miasta i złożyć petycję do Starostwa Powiatowego. Inicjatywa bardzo spodobała się dębiczanom. O realizację tej inwestycji zabiegali: radny Paweł Ochab wspólnie z Bożeną Zielińską, dyrektorką szkoły i Klubem Biegacza Maratończyk. W ubiegłym roku udało się już nawet dzięki zaangażowaniu Pawła Ochaba wykonać projekt bieżni wraz z całą dokumentacją, według której szacowany koszt inwestycji wyniósłby ponad 3 miliony złotych, ale niestety jak się dowiedzieliśmy takich środków z budżetu powiatu nie będzie można w roku 2018 przeznaczyć na budowę bieżni lekkoatletycznej.

Bieżnia lekkoatletyczna, którą chcą wybudować pomysłodawcy tej akcji byłaby profesjonalna i odpowiednio przystosowana do treningów, a także w pełni oświetlona. Trenować na niej bezpiecznie i bez obaw o swoje stawy i kręgosłup mogliby wszyscy mieszkańcy niezależnie od pory dnia, ani roku. Pomysł Pawła Ochaba, Bożeny Zielińskiej i Klubu Biegacza Maratończyk zdecydowanie spodobał się mieszkańcom i szkoda, że w tym roku nie uda się go zrealizować. Jak się jednak dowiedzieliśmy Paweł Ochab będzie cały czas zabiegał o środki na realizację tej inwestycji i być może za rok uda się sfinalizować ten projekt. Mamy zatem nadzieję, że znajdą się pieniądze na ten cel i będziemy wspierali pomysłodawców budowy bieżni lekkoatletycznej na terenie Zespołu Szkół Zawodowych numer 1 w Dębicy.

Comments are closed.