Bieg KS Wisłoka

Prawie 170 uczestników stanęło na starcie Biegu zorganizowanego w ramach obchodów 110 rocznicy utworzenia Klubu Sportowego Wisłoka Dębica. Nad imprezą patronat objął Andrzej Reguła, starosta powiatu dębickiego oraz burmistrz Mariusz Szewczyk.

 

Klub sportowy Wisłoka Dębica utworzony został w 1908 roku i był jednym z pierwszych w Polsce. Przez lata zawodnicy Wisłoki
w różnych dyscyplinach osiągali sukcesy na arenie ogólnopolskiej, a także rozsławiali nasz kraj i region na całym świecie. Obecnie nie mamy już tak znakomitych wyników, ale Wisłoka Dębica nadal istnieje i powoli odzyskuje swoją dawną renomę, dzięki wsparciu oraz ogromnemu zaangażowaniu kibiców ze Stowarzyszenia „Wisłoka 1908 Dębica”. W roku 2018 klub obchodzi jubileusz 110-lecia swojego istnienia. Z tej okazji kibice i sympatycy klubu zorganizowali bieg dla wszystkich mieszkańców powiatu. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 i 10 kilometrów, prowadzącym wokół stadionu oraz alejkami Parku im. Włodzimierza Skarbka-Borowskiego. Dla najmłodszych organizatorzy wyznaczyli krótkie trasy – od 150 do 800 metrów.

Uczestnicy zgodnie podkreślali, że w biegu z okazji 110-lecia Wisłoki miejsca na podium nie były aż tak bardzo istotne, najważniejszy był sam udział w tej imprezie, wspólne świętowanie jubileuszu oraz aktywnie spędzony czas w gronie przyjaciół i znajomych. W imprezie udział wzięli nie tylko mieszkańcy powiatu dębickiego, ale także zawodnicy z Krakowa oraz Tarnowa. Na starcie nie zbrakło też kibiców Górnika Zabrze, którzy swoim udziałem w jubileuszowym biegu chcieli podkreślić łączącą ich przyjaźń z fanami Wisłoki. Każdy uczestnik biorący udział w imprezie otrzymał pamiątkowy medal z herbem Wisłoki, a zwycięzcy na poszczególnych dystansach otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dębicy. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwała policja, straż miejska oraz pogotowie ratunkowe. Zatem za nami kolejna udana sportowa impreza w naszym regionie.

Comments are closed.