Bieg Niepodległości w Dębicy

Ponad 400 zawodników w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział w uroczystym Biegu Niepodległości zorganizowanym na ulicach naszego miasta. Uczestnicy rywalizowali na czterech dystansach: niespełna jednego i dwóch kilometrów dla dzieci oraz na dystansie pięciu i dziesięciu kilometrów dla dorosłych.

 

W Dębicy podobnie jak w wielu innych miastach w całym kraju w ramach obchodów jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności odbył się Bieg Niepodległości. Na starcie stanęło ponad 400 zawodników zarówno z naszego powiatu, jak też z Przeworska, Rzeszowa, Dąbrowy, Tarnowa, Krakowa, a nawet z Niemiec. Wśród uczestników nie zabrakło również najmłodszych miłośników biegania, którzy także w aktywny sposób postanowili uczcić tegoroczne wyjątkowe święto 11 listopada.

Organizatorzy wyznaczyli na ulicach naszego miasta cztery trasy o różnej długości. Zdaniem zawodników trasa była trudna, jednak wszyscy zgodnie podkreślali, że w Biegu Niepodległości nie wynik był najważniejszy, tylko wspólne świętowanie tej wyjątkowej rocznicy. Każdy uczestnik biegu, który ukończył zawody, otrzymał pamiątkowy medal, a na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez sponsorów. Organizatorzy zadbali również o słodki posiłek regeneracyjny, a także herbatę i kawę zarówno dla biegających, jak też kibiców.

Comments are closed.