„Bieg w Spódnicy” w Dębicy

Panie z naszego regionu licznie wzięły udział w III „Biegu w Spódnicy” zorganizowanym z okazji ich święta. Na starcie obok swoich koleżanek stanęło także kilku… panów w tradycyjnych szkockich kiltach, a także kolorowych spódniczkach.

 

Klub Biegacza Maratończyk w dniu Święta Kobiet zorganizował kolejny bieg w spódnicy dedykowany szczególnie dla pań. Na starcie tej oryginalnej sportowej imprezy stanęło ponad 200 uczestników – w tym również panowie. Zawodnicy rywalizowali na dystansie jednego, dwóch lub trzech kilometrów w zależności od swojej kondycji i umiejętności. Jednak to nie zwycięstwo było najważniejsze w tej imprezie, tylko sam udział i aktywnie oraz zdrowo spędzony czas wolny. Warunkiem wzięcia udziału w tym biegu było założenie spódnicy i jak twierdzą organizatorzy mieszkańcy wykazali się niezwykłą kreatywnością w doborze stroju, a cały park im. Skarbka-Borowskiego, gdzie zorganizowano imprezę zamienił się w kolorowy sportowy piknik. Na starcie nie zabrakło wiedźm, superbohaterów, pszczółek, hipisów, wolontariuszy z Psiego Azylu w kolorowych czerwonych spódniczkach, a także rodziny flinstonów.

Wszystkie pomysły oceniane były przez niezależne jury, a nagrodę dla najlepiej ucharakteryzowanej grupy otrzymały Dębickie Gepardy w tradycyjnych szkockich strojach. Odwaga i pomysłowość całej grupy wzbudziła podziw wśród innych uczestników sportowej zabawy. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy przygotowali jeszcze jedną konkurencję – bieg na szpilkach. W tym roku rywalizacja pań była niezwykle zacięta i wyrównana. Ostatecznie zmagania na wysokich obcasach wygrała Małgorzata Ligęska. Wszystkie uczestniczki „Biegu w Spódnicy” otrzymały pamiątkowy, wiosenny medal, a dzięki wsparciu sponsorów panie wzięły także udział w losowaniu cennych nagród. Dłuższa relacja z tego oryginalnego wydarzenia już wkrótce na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Comments are closed.