Bieg Szlakiem Akcji „Burza”

Ponad 100 biegaczy stanęło na starcie III Biegu Partyzanta zorganizowanego na terenach leśnych Gminy Dębica. Uczestnicy rywalizowali na trasie liczącej blisko 22 i 10 kilometrów wyznaczonej zgodnie ze Szlakiem Akcji „Burza”.

Tradycyjnie w sierpniu każdego roku Klub Biegacza Maratończyk wspólnie z Gminą Dębica organizują Bieg Partyzanta w hołdzie dla Żołnierzy Armii Krajowej, którzy walczyli i ginęli o wolność naszego regionu i niepodległość Ojczyzny. Trasa biegu wyznaczona został na tych samych leśnych ścieżkach, którymi w czasie II Wojny Światowej, podczas Akcji „Burza” podążali bohaterowie ziemi dębickiej. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach: 10 i 22 kilometrów. Zdaniem zarówno organizatorów, jak też uczestników biegu trasa była malownicza i urozmaicona, ale też bardzo wymagająca. Na szlaku przygotowane zostały punkty nawadniające, a nad bezpieczeństwem biegających czuwało pogotowie oraz żołnierze 33. Batalionu Piechoty Lekkiej w Dębicy. Pomimo trudnych warunków pogodowych i ciężkiej błotnistej trasy każdemu uczestnikowi udało się dobiec do mety.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a dla zwycięzców sponsorzy ufundowali cenne nagrody. Ostatecznie najszybszy na trasie liczącej ponad 21 kilometrów okazał się Patryk Kobylarz, wśród kobiet natomiast na długim dystansie pierwsza do mety dobiegła Aneta Grudzińska. Z kolei na dystansie 10 kilometrów zwyciężyli Patryk Stanosz i Anna Urbanik. Zatem za nami kolejna udana impreza sportowo rekreacyjna zorganizowana na terenie gminy w hołdzie żołnierzom AK. Podczas trwania biegu kibice mogli nie tylko dopingować zawodników, ale również zapoznać się ze sprzętem wojskowym żołnierzy 33. Batalionu Piechoty Lekkiej, którzy cały czas byli obecni podczas III Biegu Partyzantów Szlakiem Akcji „Burza”.