Bóg się rodzi

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze i najbardziej kolorowe święta w roku. Upamiętniają narodziny Jezusa Chrystusa. W tym radosnym czasie w gronie rodziny, przy wspólnie śpiewanych kolędach i wigilijnych potrawach świętujemy przyjście na świat Zbawiciela.

 

Wigilia i Święta to wyjątkowy czas, który spędzamy w gronie najbliższych, kojarzący się z szopką, pachnącą choinką i prezentami. Symbolika świąt jest magiczna – śpiewanie kolęd, pasterka, pięknie przystrojone domy i pyszne wigilijne potrawy – to obrazy które każde dziecko zapamiętuje na całe życie. Polacy szczególnie kochają Boże Narodzenie, chociaż w ostatnich latach święta stały się bardzo komercyjne, a mniej duchowe i rodzinne. Jednak jak podkreśla ksiądz prałat Ryszard Piasecki dla katolików najistotniejszy jest ten wymiar religijny związany z przyjściem na świat Jezusa Chrystusa.

Pamiętajmy także o duchowym wymiarze Bożego Narodzenia. Święta Bożego Narodzenia to także czas w którym nikt nie powinien być samotny – nie zapominajmy o osobach które spędzają wigilię bez rodziny i przyjaciół, a także o naszych bliskich których już z nami nie ma na tym świecie. Wykorzystajmy ten świąteczny czas na odpoczynek , ale także na zadumę, refleksję i wzajemną życzliwość w ten jedyny, wyjątkowy i magiczny okres w roku.

Comments are closed.