W Brzeźnicy otwarto nowy żłobek

W Brzeźnicy uroczyście otwarto żłobek, w którym opiekę znajdzie ponad 40 najmłodszych mieszkańców Gminy Dębica. Otwarcie żłobka było połączone z gminnym rozpoczęciem roku szkolnego.

 

W tym samym dniu, w Brzeźnicy otwarto także boisko przyszkolne wielofunkcyjne o wymiarach 24 x 42 m z nową nawierzchnią poliuretanową dostosowaną do gier sportowych, tj.: piłka ręczna, siatkówka, tenis ziemny. W uroczystościach, które odbyły się na nowo oddanym boisku uczestniczyli zaproszeni goście oraz bardzo licznie rodziny z dziećmi. Najmłodsi mieli okazję pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach. Zanim boisko zostało przekazane uczniom Zespołu Szkół w Brzeźnicy, pierwsze rzuty do bramki wykonali: dyrektor Zespołu Szkół w Brzeźnicy Stanisława Piłat, radna Agata Wiater oraz wójt Stanisław Rokosz.

Podczas uroczystości, dzieci, które opiekę znajdą w nowym żłobku otrzymały wyprawkę, którą przekazali: wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz oraz przewodniczący Rady Piotr Żybura. Prezenty otrzymali także ich rodzice, którzy podziękowali wójtowi za utworzenie tej jakże potrzebnej placówki w Gminie Dębica. Przecięcia wstęgi w żłobku dokonał wójt gminy Dębica Stanisław Rokosz oraz przedstawiciel wykonawcy inwestycji. Nowootwarta placówka została poświęcona przez proboszcza parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Brzeźnicy. W żłobku opiekę znajdzie ponad 40 dzieci, którymi będzie opiekować się ponad dwadzieścia wykwalifikowanych opiekunek. Do dyspozycji mają przyjazne, kolorowe wnętrza, sypialnie i mnóstwo zabawek.

Żłobek powstał w ramach zadania mającego na celu zwiększenie dostępności do usług społecznych w zakresie opieki nad dziećmi
w wieku do 3 roku życia na terenie Gminy Dębica. Rozbudowano budynek zespołu szkół o gabinety medycyny szkolnej i ogólnej wraz
z łącznikiem komunikacyjnym. Wartość inwestycji ogółem wyniosła ponad 2 miliony zł., w tym dofinansowanie 838 tys. zł. Reszta kwoty to wkład własny Gminy Dębica.

Comments are closed.