Dębiccy wicemistrzowie Świata w Kung – Fu

Julia Augustyn i Tomasz Bilut z Dębicy zostali wicemistrzami świata Kung Fu w formach: ręcznej i ze sztyletami. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w firmie Olimp sportowcom zostały wręczone podziękowania, gratulacje i nagrody.

 

Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Chin to koszt 10 – u tysięcy zł od jednej osoby. Wyjazd był zagrożony, z powodu braku funduszy dla sportowców. Trener Julii i Tomasza – Robert Maślanka zorganizował pieniądze i dzięki temu sportowcy z Dębicy mogli wyjechać na zawody i zdobyć tytuł wicemistrzów świata. Julia i Tomek z dumą prezentują swoje srebrne medale, w przyszłych mistrzostwach chcieliby zdobyć złoto. Piotr Kula, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju w Olimp Labs zapowiedział, że firma rozpocznie szerszą współpracę
z wicemistrzami. Na razie podczas spotkania w firmie Olimp zostały im wręczone suplementy i odzież sportowa.

Wicestarosta powiatu dębickiego Mateusz Pasek podkreślał, że wspólpraca samorządu z firmą Olimp trwa od kilku lat. W akcję zbierania funduszy dla sportowców włączył się Piotr Chęciek – radny powiatu. Zarówno Julia jak i Tomasz srebro zdobyli w obu formach: ręcznej i ze sztyletami.Konkurencja na zorganizowanych po raz siódmy Mistrzostwach Świata w Kung-Fu była ogromna.W zmaganiach wzięło udział blisko 3 tysiące zawodników z całego świata. To ogromny sukces, który świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu zawodników i jest podsumowaniem ich ciężkiej pracy.

Comments are closed.