Dębicki szpital otrzymał 10 milionów zł

Prawie 10 milionów złotych na przebudowę Szpitala w Dębicy przekazał Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Uroczyste podpisanie umowy przez Marszałka Województwa Podkarpackiego w asyście parlamentarzystów, radnych Sejmiku i samorządowców odbyło
się w sali konferencyjnej Zespołu Opieki Zdrowotnej.

 

10 – milionowa dotacja na budowę bloku operacyjnego i lądowiska dla helikopterów pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 – 2020. Zanim przystąpiono do podpisania umowy Przemysław Wojtys – dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania tych ważnych dla rozbudowy szpitala pieniędzy. Po remoncie placówka zyska całkowicie nowe oblicze. O tym jak ważna jest ta inwestycja dla regionu i przyszłych pokoleń mówił także Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego.

O to, żeby pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego na rozbudowę szpitali w regionie trafiły do Dębicy szczególnie zabiegał Stefan Bieszczad – radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Całkowita wartość projektu wraz z kosztami zakupu sprzętu to 23 miliony zł. Inwestycję wspiera organ prowadzący czyli starostwo powiatowe w Dębicy. Na resztę środków władze szpitala będą musiały zaciągnąć kredyt.

Comments are closed.