Dni Dębicy 2018

Dębiczanie wspólnie z przyjaciółmi oraz znajomymi bawili się podczas tegorocznego święta miasta. Rynek tętnił życiem praktycznie od rana do późnych godzin nocnych. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych mieszkańców, jak też dla młodzieży i dorosłych. Dzieci między innymi mogły wziąć udział w kreatywnych grach i zabawach, a dorośli pobawić się przy muzyce na żywo.

 

Na scenie muszli koncertowej wystąpili reprezentanci Zespołu Pieśni i Tańca Igloopolanie oraz uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Muzyki Rozrywkowej. Wszystkie występy nagrodzone zostały brawami, a artyści nie ukrywali zadowolenia z tego jak dobrze zostali odebrani przez dębicką publiczność. Dębiczanie bardzo dobrze bawili się również z gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej: żywiołową, góralską kapelą Pieczarki, Michałem Szpakiem i zespołem Kombii. W tym roku pogoda była bardziej sprzyjająca niż rok temu i wszystkie koncerty odbyły się zgodnie z planem. Organizatorzy i gospodarze nie ukrywali zadowolenia z tak dużej frekwencji mieszkańców naszego powiatu, którzy licznie przybyli na dębicki rynek.

Zdaniem uczestników tegorocznej zabawy Dni Dębicy 2018 z pewnością można zaliczyć do udanych. Święto Dębicy to również okazja do wręczenia nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia dla dębickiego świata kultury. W tym roku Żagle Kultury z rąk władz miasta otrzymali: Sylwia Murdza-Chrobak oraz Ryszard Kucab. Oprócz zabawy wielu mieszkańców zdecydowało się także pomóc innym rejestrując się w bazie danych potencjalnych dawców szpiku.

Zapytaliśmy przedstawicieli firmy, która wspiera fundację DKMS co należy zrobić, żeby zostać potencjalnym dawcą? Podczas tegorocznego święta miasta obecni byli także przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych, którzy swoim wsparciem od wielu lat otaczają mieszkańców powiatu dębickiego. Dni Dębicy 2018 za nami, a niektórzy już nie mogą doczekać się na kolejne miejskie imprezy, które jak co roku Ośrodek Kultury zaplanował w okresie letnim.

Comments are closed.