Dobiega końca budowa bloku operacyjnego w dębickim szpitalu

Jeszcze w tym roku zostanie uruchomiony nowy blok operacyjny w dębickim szpitalu. Inwestycja realizowana jest sprawnie…. i zgodnie z zapowiedziami wykonawcy zakończy się pod koniec września, czyli prawie pół roku przed terminem zawartym w umowie.

 

Przypomnijmy, że maju ubiegłego roku podpisana została umowa na budowę nowego bloku operacyjnego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy. Przetarg ogłoszony przez Powiat Dębicki wygrała warszawska firma Erbud S.A., która zaproponowała najatrakcyjniejszą ofertę cenową. Nie bez znaczenia, jak podkreślał Mateusz Pasek wicestarosta powiatu dębickiego, był też fakt, że wybrana w przetargu firma posiadała bardzo duże doświadczenie w realizacji obiektów dla służby zdrowia. Obecnie prace budowlane praktycznie dobiegają już końca i prawdopodobnie nowy blok operacyjny zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku.

Koszt całej inwestycji wyniesie ponad 22 miliony złotych. Na razie na budowę nowego bloku operacyjnego, niezwykle istotnego dla dębickiego szpitala, placówka musiała zaciągnąć kredyt, jednak jak zapewnia Przemysław Wojtys – dyrektor szpitala, zobowiązanie to nie zostanie wydane w całości, dzięki dofinansowaniu, jakie udało się pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. W ramach tej inwestycji został wybudowany nowy trzykondygnacyjny budynek, w którym zlokalizowany zostanie nowoczesny blok operacyjny, pięć hybrydowych sal zabiegowych, stacja łóżek oraz centralna sterylizatornia.

Na dachu tego obiektu zaprojektowane zostało lądowisko dla helikopterów, które jest obecnie niezbędne w każdym szpitalu. Na nowy blok operacyjny dębicki szpital czekał już wiele lat. Budowa tego obiektu była niezbędna dla dalszego, prawidłowego funkcjonowania placówki. Mamy też nadzieję, że nowa inwestycja przyczyni się do polepszenia jakości świadczonych usług medycznych i skrócenia kolejek na planowe zabiegi chirurgiczne.

Comments are closed.