Dofinansowanie remontu ulicy Wielopolskiej

900 tysięcy złotych – tyle otrzymał Powiat Dębicki na modernizację kolejnego odcinka ulicy Wielopolskiej. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury na lata 2016-2019. Szacowany koszt całej inwestycji to prawie 2 miliony złotych.

 

Mieszkańcy naszego powiatu od wielu lat już domagali się remontu ulicy Wielopolskiej, ponieważ jest to zdecydowanie jedna
z najdłuższych, najgorszych dróg w naszym regionie. Jezdnia jest „dziurawa”, wielokrotnie naprawiana, chodniki są krzywe, a cała ulica wymaga gruntownego przebudowania i kompleksowego remontu. W ubiegłym roku zmodernizowany został tylko odcinek od ulicy Rzeszowskiej do ronda przy Kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Na dofinansowanie dalszego remontu ulicy Wielopolskiej Powiat już
w 2016 roku złożył wniosek o wsparcie w wysokości 50 % wartości inwestycji z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury, jednak realizacja tego zadania do tej pory znajdowała się na liście rezerwowej.

W ramach tej inwestycji zmodernizowane zostaną dwa odcinki ulicy Wielopolskiej: jeden od ronda przy Kościele pw. Miłosierdzia Bożego do obwodnicy, a drugi od obwodnicy aż do cmentarza. Szacowany koszt tego remontu i modernizacji to prawie 2 miliony złotych. Mamy zatem nadzieję, że skoro udało się już pozyskać środki, to Starostwo jak najszybciej ogłosi przetarg na wykonanie tej inwestycji i po wyłonieniu wykonawcy rozpocznie się remont tej jednej z najgorszych dróg w naszym powiecie, a mieszkańcy po jego zakończeniu będą mogli wreszcie bezpiecznie poruszać się ulicą Wielopolską.

Comments are closed.