Kto dyrektorem I Liceum Ogólnokształcacego?

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Konkurs na nowego szefa placówki ma być ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.

 

W ostatnich miesiącach sytuacja w szkole była bardzo napięta, trwający od kilku miesięcy konflikt między dyrektorem, a nauczycielami nie służył ani pedagogom, ani uczniom. Po odwołaniu przez zarząd powiatu dębickiego Leszka Klabachy, placówką kieruje Ludmiła Stelmach – Kołodziej, która funkcję dyrektora będzie pełnić do rozstrzygnięcia konkursu. Starostwo nie ogłosiło jeszcze konkursu na szefa I Liceum Ogólnokształcącego, ale ma to zrobić w najbliższych dniach. Stefan Bieszczad – radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz prezes Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej do którego zwrócili się o pomoc pracownicy I Liceum podkreśla, że decyzja o odwołaniu Leszka Klabachy była właściwa, ale podjęta zbyt późno. Od samego początku zwracał uwagę na niewłaściwy sposób kierowania placówką i zarządzania ludźmi przez dyrektora Klabachę.

Nie wiadomo, jakie osoby przystąpią do konkursu na dyrektora tego najstarszego dębickiego liceum, ale Stefan Bieszczad uważa, że ma być to osoba z zewnątrz. Bardzo dobrą kandydatką według prezesa Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej byłaby Barbara Pelczar – Białek -długoletnia dyrektor Oświaty w Starostwie Powiatowym w Dębicy, obecnie pracująca w Urzędzie Marszałkowskim. Barbara Pelczar – Białek nie wie jeszcze, czy weźmie udział w konkursie na dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. O tym, że ma być to osoba z zewnątrz mówi także starosta Powiatu Dębickiego Andrzej Reguła. Konkurs na dyrektora ma być ogłoszony w czerwcu, a nazwisko nowego szefa placówki poznamy najpóźniej w sierpniu tego roku.

Comments are closed.