Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Kilkaset osób wzięło udział w warsztatach plastycznych, które odbyły się na Rynku w ramach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Radość.

 

Deszcz zepsuł plany organizatorów, którzy chcieli, aby osoby niepełnosprawne wraz ze swoimi opiekunami wzięły udział w Marszu Godności. Pod namiotami, dla wszystkich zainteresowanych odbyły się warsztaty rękodzielnicze. Jan Ciołczyk – prezes Stowarzyszenia „Radość” powitał wszystkich przybyłych, wśród których nie zabrakło uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dębicy i Bobrowej Woli, uczniów Szkoły Specjalnej oraz osób, które współpracują ze stowarzyszeniem Radość, uczniów Miejskiego Gimnazjum nr 1
w Dębicy. Prezes Stowarzyszenia „Radość” podkreśla, że świadomość społeczeństwa odnośnie postrzegania osób niepełnosprawnych poprawia się z roku na rok. Podczas spotkania nie zabrakło smakołyków serwowanych przez pracownice Cafe Radość, warsztatów rękodzieła artystycznego. Każdy z uczestników wydarzenia miał możliwość malowania czy dekorowania Drzewka Godności.

Comments are closed.