Dzień Patrona i Absolwenta w II LO

Nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy uroczyście obchodzili Dzień Patrona szkoły – księdza Jana Twardowskiego. Podczas okolicznościowej imprezy podsumowano działalność placówki. Była też okazja do wspomnień i spotkań absolwentów lat ubiegłych.

 

Tradycyjnie we wrześniu nauczyciele i uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego świętują rocznicę nadania placówce imienia księdza Jana Twardowskiego. Patron szkoły ksiądz Jan Twardowski to wybitny poeta, przedstawiciel współczesnej liryki religijnej, człowiek pełen optymizmu i radosnego podejścia do świata. Uczniowie, aby uczcić sylwetkę księdza przygotowali akademię poświęconą jego życiu i twórczości. Na uroczystościach obecny był starosta Andrzej Reguła, który podziękował nauczycielom za trud włożony w edukację młodzieży. Nie zabrakło też życzeń dla licealistów.

W spotkaniu licznie udział wzięli absolwenci liceum, którzy z radością i sentymentem odwiedzają mury szkoły, aby móc spotkać się
i porozmawiać z nauczycielami oraz kolegami ze szkolnej ławki.Jak podkreśla Marta Czekaj dyrektor II LO wielu obecnych i byłych uczniów już może pochwalić się wyjątkowymi osiągnięciami, zarówno naukowymi, jak też zawodowymi. Podczas tegorocznego Dnia Patrona i Absolwenta rozstrzygnięty został również konkurs teatralny, literacki i plastyczny, których bohaterem był ksiądz Jan Twardowski. Laureaci otrzymali drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez szkołę.

Comments are closed.