XIX Dni Sztuki w Dębicy

Wielką Galą Muzyki Filmowej rozpoczęły się dziewiętnaste Dni Sztuki w Dębicy. W pierwszej części nie zabrakło muzyki symfonicznej
z filmów kina światowego, w drugiej polskich piosenek z filmów starego kina w nowych aranżacjach muzycznych.

 

Podczas pierwszego wieczoru w ramach październikowych Dni Sztuki w Dębicy wystąpiła Wielka Orkiestra Filharmoniii Lwowskiej pod dyrekcją Marcina Mirowskiego. Widzowie z przyjemnością wysłuchali muzycznych fragmentów z filmów: Gwiezne Wojny, Superman czy Lista Szindlera.
W drugiej części w zaaranżowanych przez Marcina Mirowskiego piosenkach wystąpili Ewa Warta Śmietana, Witold Wrona oraz organizator przedsięwzięcia Jan Michalak.

Piosenki, które kiedyś wykonywał między innymi Adolf Dymsza zostały zaaranzowane w sposób bardzo nowoczesny przez Marcina Mirowskiego, który był także dyrygentem orkiestry i miło wspomina próby, prace z solistami i muzykami Filharmonii Lwowskiej.

Państwo Dorota i Stefan Bieszczadowie od lat wspierają najważniejsze wydarzenia kulturalne w Dębicy i podkreślają jak ważna jest organizacja takich imprez w życiu mieszkańców naszego miasta. To dzięki kulturze jak twierdzi pani Dorota Bieszczad potrafimy otworzyć się na inne duchowe wartości, a przez to inaczej postrzegać otaczającą nas rzeczywistość. Szkoda tylko, że nie wszyscy potrafią docenić trud jaki w przygotowanie tego przedsięwzięcia wkładają organizatorzy i artyści.
Podczas kolejnego koncertu w ramach Dni Sztuki, który odbędzie się 14 października w Domu Kultury Kosmos organizatorzy zaplanowali wieczór Galicyjski w wykonaniu Artystów Piwnicy pod Baranami. Początek godzina 18.00

Comments are closed.