Festiwal Piosenki im. Z. Warchoła

Czterdzieści osób niepełnosprawnych z czterech województw wzięło udział w Festiwalu Piosenki imienia Zbigniewa Warchoła. Festiwal, który zorganizowało Stowarzyszenie Radość na cześć zmarłego muzyka, który pracował z osobami niepełnosprawnymi był świętem radości i muzyki.

 

Zanim wykonawcy wyszli na scenę wzięli udział w dwudniowych warsztatach: emisji głosu, relaksacji i radzenia sobie ze stresem, wizażu, ruchu scenicznego oraz mieli próbę wokalną przed występem. Uczestnicy, którzy przyjechali z województw: świętokrzyskiego, lubelskiego, małopolskiego byli zadowoleni, ze tak wiele mogli się tutaj nauczyć. Imprezę chwalili także terapeuci, którzy przyjechali ze swoimi podopiecznymi. Festiwal był także okazją do integracji lokalnego środowiska, przełamywania barier, kształtowania postaw tolerancji wrażliwości artystycznej ora promowania wartości którymi w swoim życiu kierował się Zbigniew Warchoł.

Podczas festiwalu wystąpili jego uczestnicy z przygotowanymi podczas warsztatów piosenkami. Na zakończenie festiwalu wystąpił z koncertem Wojciech Klich – wokalista i gitarzysta. Wspólnie z nim uczestnicy festiwalu zaśpiewali końcową piosenkę. Każdy z uczestników festiwalu otrzymał nagrodę i dyplom. Opiekunowie osób niepełnosprawnych, którzy na festiwal przybyli ze swoimi podopiecznymi przekazali kierownik Marioli Kądzielawie – głównej organizatorce podziękowania za organizację tak dużego przedsięwzięcia, dzięki któremu osoby niepełnosprawne mogły się lepiej poznać, zintegrować i poczuć się dowartościowane.

Comments are closed.