Festiwal „Polonia Semper Fidelis”

Już w najbliższy piątek rozpoczną się przesłuchania do XXIX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej Polonia Semper Fidelis. Uczestnicy konkursu zaprezentują się w dolnym Kościele parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Festiwal tradycyjnie zakończy piknik parafialny dla wszystkich mieszkańców naszego regionu.

 

Ogólnopolski Festiwal Polonia Semper Fidelis na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych w naszym mieście. Podczas dwudniowych przesłuchań konkursowych na scenie przed publicznością i jurorami wystąpią wokaliści i zespołu muzyczne z całego kraju. Uczestnicy prezentując utwory muzyczne, wyrażające miłość do Boga i Ojczyzny będą rywalizowali o nagrodę główną tegorocznego festiwalu. Oficjalne rozpoczęcie festiwalu już w najbliższy piątek o godzinie 14:00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego
w Dębicy. Pierwszy dzień przesłuchań zakończy koncert zespołu Nazaret.

W sobotni wieczór organizatorzy zapraszają na występ Janusza Laskowskiego, a laureatów tegorocznego konkursu Polonia Semper Fidelis będzie można zobaczyć i posłuchać w niedziele podczas tradycyjnego Festynu Parafialnego. Mamy zatem nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów organizatorom i mieszkańcy naszego regionu, jak co roku, będą mogli wspólnie z rodziną i przyjaciółmi miło spędzić czas podczas festynu, a przez cały weekend posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu artystów z całej Polski. Przed nami festiwalowy weekend w Dębicy.

Comments are closed.