Festiwal Sportu w Dębicy

W Dębicy w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu odbył się Festiwal Sportowy. Przedsięwzięcie, które w Dębicy odbywa się po raz drugi jest kwalifikowane do ścisłego grona najważniejszych imprez sportowych organizowanych w tym terminie na terenie kraju.

 

W tegorocznej edycji Festiwalu który dedykowany był mieszkańcom Dębicy i okolic przygotowanych zostało 18 różnych stref aktywności w których każdy od najmłodszego mieszkańca do seniora znalazł coś interesującego dla siebie. Główną pomysłodawczynią
i organizatorką przedsięwzięcia była Marta Pawełko – Tokarz – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Dla rodzin z dziećmi organizatorzy przygotowali Strefę Aktywnej Rodziny w której animatorzy zadbali o moc atrakcji
dla maluchów i ich rodziców. Były malowanki, gry i zabawy ruchowe, duże miasteczko rowerowe, dmuchane place zabaw i dmuchane piłkarzyki do rozgrywek rodzinnych.
Nad tą strefa czuwały Stowarzyszenie Giganci Łamiemy Stereotypy i firma Tikkurila. Podczas imprezy odbędą się także pokazy występy Soul Dance.
Nie brakowało Strefy Aktywnego Seniora, gdzie można było spróbować ćwiczeń fizycznych poprawiających kondycję oraz ogólne samopoczucie.
Dużą atrakcją był mecz rozgrywany pomiędzy samorządowcami oraz policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Nie zabrakło także dobrej muzyki i strefy gastronomicznej z daniami z grilla oraz daniami specjalnie przygotowanymi z myślą o najmłodszych.
Organizatorami wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy, Miasto Dębica, Gmina Dębica, Gminny Ośrodek Sportu
i Rekreacji.

Comments are closed.