Gala XVI edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza”

Po raz szesnasty odbyła się uroczysta Gala Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” i Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”. Wśród laureatów znalazły się firmy z Dębicy.

 

Uczestnicy Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” i Programu Certyfikującego „Smaczne bo Podkarpackie” zaprezentowali się przed prawie tysięczną publicznością w Centrum Kongresowo – Wystawienniczym w Jasionce koło Rzeszowa. Wydarzenie to było świetną okazją do pokazania wciąż poszerzającego się wachlarza unikatowych produktów oraz nowoczesnych usług firm z regionu, które dynamicznie rozwijają się, wychodząc na rynek ogólnopolski i zagraniczny. Wśród 150 znakomicie funkcjonujących firm, które walczyły o wyróżnienia w kilku kategoriach, wybór był trudny. Ocenione zostały firmy mikro, małe i duże. Kapituła dokonała również oceny ich produktów i usług. W kategorii firmy duże znalazły się firmy: Olimp, Śnieżka oraz Omega.

Przedsiębiorstwa otrzymały także nagrody za innowacyjne produkty, Olimp za preparat wykorzystywany w leczeniu stawów. Śnieżka za ekologiczne i bezpieczne właściwości farby do pokoju małego dziecka. W programie certyfikującym eksperci sprawdzili ponadto, które z produktów spożywczych Podkarpacia spełniają najwyższe normy jakościowe. Certyfikat za pierogi ruskie otrzymała między innymi firma Mateo z Dębicy. Certyfikat w Programie Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego za ciasto biszkoptowe z bananami otrzymała także cukiernia Pokusa. Wszyscy chętnie degustowali potrawy nagrodzone certyfikatem Najlepsze Produkty Spożywcze”

W naszym regionie mamy coraz szersze grono przedsiębiorców, którzy świadomie i z determinacją realizują swoje wizje ekspansji lokalnego biznesu. Dyrekcja Centrum Promocji Biznesu podczas Gali doceniła samorządy wojewódzkie, powiatowe, miejskie i gminne, które mocno wspierają rozwijającą się gospodarkę i dzięki którym wzmacnia się poczucie tożsamości regionalnej. Podczas uroczystości w programie „Młode Podkarpackie Talenty” wystąpiły między innymi Lidia Kopania

Comments are closed.