Galeria biało-zielona

Malowanie twarzy, konkurs rzutów karnych, piłkarski slalom – to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowało Stowarzyszenie Wisłoka 1908 na kolejny weekend piłkarski w Galerii Dębickiej. Kibice tego najstarszego dębickiego klubu mogli spotkać się z piłkarzami, a także z Gryfkiem czyli maskotką drużyny.

 

Stowarzyszenie Wisłoka 1908 Dębica powstało trzy lata temu kiedy klub podupadał finansowo. W skład organizacji wchodzą kibice Wisłoki, którzy pamiętają jeszcze lata świetności dębickiej drużyny piłkarskiej. Kibice chcieliby, żeby znowu klub był wizytówką Dębicy, na mecze przychodzili mieszkańcy całymi rodzinami, a drużyna osiągała sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Już od trzech lat Stowarzyszenie organizuje w Galerii Dębickiej weekend piłkarski, który cieszy się co raz większym zainteresowaniem szczególnie najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Oprócz malowania twarzy w barwach biało-zielonych, dzieci mogły także spróbować swoich sił w piłkarskim slalomie i wziąć udział w konkursie rzutów karnych.

Na bramce stał Gryfek, czyli maskotka drużyny. Na spotkanie przybyli także piłkarze Wisłoki, z którymi kibice mogli zrobić sobie zdjęcia. Zawodnicy podpisywali też klubowe koszulki. Organizatorzy reprezentujący Stowarzyszenie Wisłoka 1908 Dębica zachęcali także podczas piłkarskiego weekendu młodych ludzi do trenowania piłki nożnej, a kibiców do przychodzenia na mecze i dopingowania jednej
z najstarszych drużyn piłkarskich w Polsce. Jak podkreślali atmosfera na stadionie jest wyjątkowa i każdy mecz to niezapomniane przeżycie. Przypomnijmy, że już rozpoczęła się już runda wiosenna, a więcej informacji o terminarzu spotkań dębickiej drużyny znajdziecie Państwo na stronie Klubu Sportowego Wisłoka Dębica.

Comments are closed.