Gmina Dębica w czołówce konkursu Złota Setka Gmin Podkarpacia 2017

Gmina Dębica zajęła drugie miejsce w Złotej Setce Gmin Podkarpacia 2017. Uroczysta gala rozdania nagród w rankingu aktywności gospodarczej odbyła się w Podkarpackim Urzędzie Województwa.

 

Wójt Gminy Dębica odebrał nagrodę w Rankingu „Aktywna Gmina Podkarpacia” za zajęcie II miejsca. Gmina Dębica kolejny rok z rzędu zajęła czołowe miejsce w kategorii gmin Wiejskich (2016 r. – II miejsce, 2015 r. – III miejsce). Analiza przygotowanych przez Gminy ankiet potwierdza, że podkarpackie gminy są organizatorami setek bardzo ciekawych przedsięwzięć nie tylko z obszaru sportu, kultury
i edukacji, ale także wspaniałych imprez o zasięgu regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Gmina Dębica została przedstawiona jako przykład samorządu, który prezentuje ciekawe formy aktywności, efektem czego jest wzrost jakości kapitału społecznego lokalnych społeczności. Gmina Dębica w tym rankingu zajmuje czołowe miejsca od 10 lat. Była to dziesiąta edycja Rankingu Złota Setka Gmin Podkarpacia, którego celem jest analiza rozwoju społeczno-gospodarczego 160 podkarpackich gmin. Uhonorowane zostały samorządy, które wykazały się największą aktywnością według wyników za 2016 rok.

Comments are closed.