I Ty masz talent

Dzieci i młodzież z niepełną sprawnością z całego województwa licznie wzięły udział w kolejnym festiwalu „I Ty masz talent”. Na scenie przed publicznością i jurorami zaprezentowali się artyści z Dębicy, Rzeszowa, Strzyżowa, Mielca, a nawet Lubaczowa.

 

Już od trzech lat Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy organizuje dla dzieci z niepełną sprawnością festiwal podczas którego, młodzi artyści mogą zaprezentować swoje talenty wokalne, taneczne oraz teatralne. Tegoroczne zmagania odbyły się w Centrum Kultury
i Bibliotek, a chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności było tak dużo, że sala kinowa „wypełniła się po brzegi”. Uczestnicy festiwalu rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych oraz wychowanków placówek gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Występy podobały się publiczności, która gromkimi brawami nagradzała artystów prezentujących się na scenie. Obecny na widowni wójt Stanisław Rokosz w rozmowie z naszymi reporterami podkreślał, że organizowanie takich festiwali dla osób z niepełną sprawnością to doskonała forma rehabilitacji i integracji z innymi ludźmi.

Wszystkim występom młodych, utalentowanych artystów przyglądało się jury w składzie: Elżbieta Kłęczek prezes Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, Małgorzata Gargas -dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dębicy oraz gospodarz festiwalu Marcin Ciszek. W Festiwalu nie było zwycięzców ani przegranych, liczyła się umiejętność pokonywania własnych słabości, zdolności, praca i odwaga młodych artystów występujących na scenie.
Efekt finalny prezentowany przed publicznością to także ogromna praca opiekunów, którzy wspólnie z poszczególnymi uczestnikami imprezy przygotowywali każdą prezentację. Wszyscy artyści biorący udział w IV-tym Wojewódzkim Festiwalu „I Ty masz talent” zajęli
ex aequo pierwsze miejsce i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pluszowe misie. W imprezie udział brały również inne, sprawne dzieciaki, które wspólnie integrowały się i przygotowywały występy na scenie.

Comments are closed.