II Bieg Dzikich Mustangów

Ponad 27 tysięcy złotych– taką kwotę udało się zebrać w trakcie drugiego biegu charytatywnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Dzikie Mustangi przy współpracy z Gminą Dębica. Środki z pakietów startowych zakupionych przez sportowców
i zbiórki do puszek w całości przeznaczone zostały na leczenie i rehabilitację chorego Filipka.

 

Stowarzyszenie Dzikie Mustangi już po raz drugi zaprosiło miłośników joggingu na zawody do Paszczyny, łącząc pasję do biegania
z potrzebą niesienia pomocy innym. Impreza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony nie tylko mieszkańców naszego powiatu, ale także innych regionów Polski. Na stadion LKS Paszczyniak przyjechało prawie 350 biegaczy wraz ze swoimi rodzinami, aby rywalizując w zawodach wspomóc leczenie chorego Filipka. Zmagania rozpoczęły biegi najmłodszych uczestników imprezy. Starsi sportowcy rywalizowali na dystansie pięciu i dziesięciu kilometrów. Organizatorzy przygotowali także dodatkową konkurencję sportową dla miłośników Nordic Walkingu.

Pogoda dopisała uczestnikom imprezy, było ciepło, a padający deszcz ochłodził nieco temperaturę i ułatwił zmagania sportowcom. Większość zawodników ukończyło rywalizację, ale jak zgodnie podkreślali, wynik był sprawą drugorzędną, a liczył się przede wszystkim charytatywny cel tych zawodów. Wszystkie pieniądze z pakietów startowych i zbiórki do puszek przeznaczone zostały na pomoc dwuletniemu Filipowi, który zmaga się z wieloma schorzeniami. Chłopiec urodził się ze szczękościskiem i brakiem odruchu ssania, a jego choroba do tej pory nie została jeszcze zdiagnozowana. W najbliższym czasie czekają go kolejne badania, tym razem w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, a następnie leczenie i specjalistyczna rehabilitacja.

Podczas II Biegu Dzikich Mustangów nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, którzy pod czujnym okiem animatorów oczekiwali na powrót swoich rodziców startujących w zawodach. Dzieci mogły wziąć udział w przygotowanych dla nich grach ruchowych i bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach. Organizatorzy zadbali też o posiłek regeneracyjny, miedzy innymi można było skosztować potraw z grilla, tradycyjnego bigosu, swojskiego chleba ze smalcem, a także słodkich ciast i babeczek. Dłuższa relacja z tej imprezy już wkrótce na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Comments are closed.