III Świąteczny Bieg Przebierańców

Mieszkańcy naszego regionu licznie wzięli udział w kolejnym Świątecznym Biegu Przebierańców zorganizowanym na terenie naszego miasta. Podobnie jak w latach ubiegłych niemal wszyscy uczestnicy tej imprezy wykazali się nie tylko doskonałą kondycją, ale także dużą kreatywnością przy wyborze oryginalnych strojów.

 

Już po raz trzeci Miasto Dębica wspólnie z Klubem Biegacza Maratończyk zorganizowali oryginalną, przedświąteczną imprezę rekreacyjną czyli Bieg Przebierańców. Pomimo chłodu na starcie pojawiło się wielu zawodników, ubranych w kolorowe i zabawne stroje. W zmaganiach na krótszej trasie liczącej jedynie 600 m udział wzięło prawie sto dzieciaków, natomiast, w biegu dorosłych na dystansie 4 kilometrów rywalizowało ze sobą niemal dwa razy więcej uczestników. W tym roku prawie wszyscy uczestnicy biegu fantazyjnie przebrali się, a w dobrze stroju wykazali się dużą kreatywnością i oryginalnością.I tak na starcie mogliśmy zobaczyć miedzy innymi Mikołajów, Wiedźmy, Diabły, Zwierzątka czy panów w spódnicach. W biegu udział wzięła również Mumia, a także Zorro, Rockman, Kowbojka, a nawet Śmierć.

Podobnie jak w roku ubiegłym w Świątecznym Biegu Przebierańców wystartowali zawodnicy nie tylko z Dębicy i naszego powiatu, ale także z Tarnowa i Mielca. Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzili, że pomysł na imprezę łączącą rekreację z odrobiną szalonej zabawy
i oderwania się od codzienności jest jak najbardziej trafiony, a tego typu przedsięwzięcia powinny być w Dębicy kontynuowane
i organizowane jak najczęściej. W biegu nie było zwycięzców ani przegranych, liczyła się dobra zabawa i radosna, przedświąteczna atmosfera.

Każdy z zawodników otrzymał piernikowy medal, ciepły posiłek i gorącą herbatkę, a także wziął udział w losowaniu nagród rzeczowych – choinek oraz sprzętu sportowego. Nagrodę główną czyli rower za najoryginalniejszy strój tegorocznej edycji Świątecznego Biegu Przebierańców po burzliwych naradach komisji otrzymała Kinga przebrała się za postać z filmu „Avatar” Zmagania uczestników tej niewątpliwie udanej miejskiej imprezy zakończyły się wspólnym kolędowaniem z dziećmi ze scholi „Serduszka”, które wprowadziło wszystkich mieszkańców w radosny klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.…i oby więcej takich imprez w naszym mieście.

Comments are closed.