Inwestycje finansowane z budżetu Województwa Podkarpackiego

Podczas kończącej się kadencji samorządu Sejmiku Województwa Podkarpackiego udało się pozyskać wiele milionów na inwestycje
w Dębicy. Najbardziej znaczące dla rozwoju regionu to budowa bloku operacyjnego w dębickim szpitalu, zjazdy z autostrady oraz reaktywacja uzdrowiska Latoszyn – Zdrój.

 

Stefan Bieszczad – radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego zaznacza, że jednym z najważniejszych przedsięwzięć dla rozwoju naszego regionu jest budowa bloku operacyjnego w dębickim szpitalu, z którego będą korzystać kolejne pokolenia dębiczan. Na tą inwestycję województwo podkarpackie przekazało 9 milionów zł. Sejmik województwa podkarpackiego inwestował także
w infrastrukturę drogową. Kolejną ważną inwestycją finansowaną z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Podkarpackiego jest budowa zjazdów z autostrady.

Jak podkreśla przewodniczący Komisji Gospodarki Stefan Bieszczad województwo inwestowało nie tylko w infrastrukturę drogową, służbę zdrowia, ale także w oświatę i rozwój gospodarki. Kolejną wielomilionową inwestycją współfinansowaną z budżetu województwa jest przebudowa dwóch dębickich Domów Kultury: „Mors” i ” Śnieżka”. Województwo podkarpackie przekazało 6 milionów zł na budowę infrastruktury przy Uzdrowisku Latoszyn. Jest to inwestycja realizowana przez Gminę Dębica.

Comments are closed.