Inwestycje Powiatu Dębickiego w szpital

Podczas mijającej kadencji Samorządu Powiatu Dębickiego udało się zdobyć fundusze i rozpocząć budowę bloku operacyjnego
i lądowiska dla helikopterów w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy. To inwestycja od wielu lat oczekiwana przez mieszkańców, z której skorzystają kolejne pokolenia dębiczan.

 

Wartość inwestycji to 20 mln, 10 mln zł udało się pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Jak podkreśla Andrzej Reguła, starosta powiatu dębickiego, trwają ostatnie prace przy przebudowie szpitala i pacjenci już niedługo będą leczeni w zupełnie nowych warunkach. Na początku tego roku do dębickiego szpitala trafił także nowoczesny 64–rzędowy, pierwszy
w Europie, tomograf komputerowy.

Sprzęt kosztował 2 miliony 800 tys. zł, z czego aż 2 miliony 200 tys. zł to dofinansowanie zewnętrzne, o które postarał się Powiat. Starostwo zainwestowało także w laparoskop z nożem harmonicznym, monitory do hemodializ, specjalistyczny stół do operacji okulistycznych, tor wizyjny do badań endoskopowych z videogastroskopem i videokolonoskopem oraz kolumnę artroskopową do zabiegów endoskopowych. Wartość całkowita inwestycji to 1,16 mln zł.

Comments are closed.