Jubileusz XXV – lecia Firmy Darco

Firma Darco – jedna z największych firm w Dębicy obchodzi w tym roku jubileusz XXV-lecia swojego istnienia.
Darco – producent systemów kominowych i wentylacyjnych zatrudnia obecnie ponad trzystu pracowników i dysponuje zapleczem produkcyjnym o powierzchni dwudziestu 20 tysięcy metrów kwadratowych.

 

Początki firmy to lata osiemdziesiąte XX wieku, kiedy to w zakładzie blacharskim przy ulicy Mościckiego w Dębicy Pan Józef Darłak wraz z ze swoim Ojcem Henrykiem produkowali wkłady kominowe, rynny, rury, oraz systemy wentylacji i ogrzewania,
Józef Darłak prezes Firmy Darco przez lata przekształcił i rozbudował rodzinny warsztat w firmę znaną dzisiaj w całej Europie,
jedno z najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw będących wizytówką Dębicy na świecie.
Darco zajmuje się między innymi wytwarzaniem elementów kominowych, systemów ogrzewania kominkowego oraz nasad , ale przede wszystkim wdraża własne innowacyjne pomysły jak np. energooszczędny system rozprowadzania ciepłego powietrza z kominka, systemy nawilżania i wentylacji oraz inne autorskie projekty stosowane w instalacjach grzewczych i wentylacyjnych.
Darco inwestuje także w najnowocześniejsze maszyny, produkcja jest w pełni zautomatyzowana i odbywa się w nowoczesnej hali przy ulicy Metalowców w Dębicy.
Zdaniem Prezesa Józefa Darłaka, aby osiągnąć sukces w biznesie trzeba przede wszystkim ciężko pracować, ale też szanować pracowników, płacić dostawcom i wsłuchiwać się w potrzeby odbiorców, a także nadążać za zmianami współczesnego świata.
Prezes Józef Darłak podkreślał w rozmowie z naszymi reporterami, że jest dumny z tego, że Darco to firma rodzinna w której pracował Jego ojciec Henryk, a obecnie przedsiębiorstwem zarządzają także Jego dzieci Pani Anna i Pan Łukasz.
Darco sprzedaje swoje produkty nie tylko w Polsce, ale również eksportuje do Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Rumuni, Bułgarii, Holandii, Niemiec, Szwecji, Portugalii a nawet do Australii. Minione 25 lat to dla firmy Darco czas pełen wyzwań, przekształceń, modernizacji, innowacji, ciągłego wdrażania nowych pomysłów i technologii.
To zdecydowanie czas sukcesów i dumy ze stworzenia marki będącej wizytówką naszego miasta i regionu na całym świecie.

Comments are closed.