Kalendarz wydarzeń

Paź
17
śr
„Razem chrońmy nasze powietrze” @ Rynek
Paź 17@10:30 – 12:00

„Razem chrońmy nasze powietrze”

Miasto Dębica, Urząd Marszałkowski w Rzeszowie i  „EKOSKOP” zaprasza wszystkich mieszkańców na happaning na dębickim rynku, który zainauguruje realizację projektu „Razem chrońmy nasze powietrze” w naszym mieście. Program zakłada 24 spotkania edukacyjne w szkołach podstawowych i gimnazjalnych.

Spotkanie ma na celu uświadomienie mieszkańcom zagrożenia jakie stanowi zanieczyszczenie powietrza oraz wzbudzenie świadomości ekologicznej.

Narodowe Czytanie: Przedwiośnie @ Ogród Willi Wiluszówka
Paź 17@11:00 – 12:00

Narodowe Czytanie

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 17 października do malowniczego ogrodu Willi Wiluszówka na dębicką odsłonę Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą jest „Przedwiośnie”, powieść Stefana Żeromskiego, której fragmenty przeczytają grupa Safo i zaproszeni goście.

Paź
18
czw
Spektakl „Żywioły” @ Dom Kultury i Kino Kosmos
Paź 18@12:00 – 14:00

Spektakl „Żywioły”

Serdecznie zapraszamy na uroczyste podsumowanie projektu „Zespołowo! – integracyjne warsztaty teatralne”, którego zwieńczeniem będzie spektakl „Żywioły” autorstwa Kamila Dobrowolskiego – instruktora, reżysera, aktora filmowego i teatralnego.

Spotkanie będzie okazją do podsumowania trwającego od kilku tygodni projektu zakładającego integrację młodzieży pełnosprawnej z osobami niepełnosprawnymi za pomocą wspólnego stworzenia spektaklu.

Inicjatywa powstała w ramach projektu Podkarpacka Edukacja Kulturowa dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Dębicki Klub Filmowy: Maria Callas @ Dom Kultury i Kino Kosmos
Paź 18@18:00 – 20:00

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny seans w ramach DĘBICKIEGO KLUBU FILMOWEGO tym razem na film:

MARIA CALLAS

prod. Francja 2017
Dokumentalny
122 min

Nieznana historia Marii Callas – najsłynniejszej diwy operowej wszech czasów, fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym. Wrażliwa i bezwzględna, ambitna i pełna kompleksów, wykorzystująca innych i wykorzystywana. Niewierna żona, porzucona kochanka. Uwięziona w burzliwym trójkącie miłosnym, kochająca jednego z najbogatszych mężczyzn na świecie, Aristotelisa Onasisa, z którym łączyło ją wielkie, namiętne uczucie, ale który wybierał między nią a piękną wdową po amerykańskim prezydencie, Jackie Kennedy. Tajemnice, skandale i plotki, który wpłynęły na życie wielkiej artystki.

Bilety: 10 zł

Paź
19
pt
Święto Piezonego Ziemniaka w Pustkowie @ Plac rekreacyjny w Pustkowie
Paź 19@11:30 – 14:00

Święto Pieczonego Ziemniaka

Gmina Dębica zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu na „Święto Pieczonego Ziemniaka”, związanego z realizacją zadania pn. „Wzrost Aktywności mieszkańców Sołectwa Pustków poprzez budowę wiaty grillowej” realizowanego przy pomocy środków z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017 – 2020.

Podczas imprezy zostanie oddana do użytku nowa wiata grilowa.

Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt” @ Galeria Sztuki MOK Dębica
Paź 19@19:00 – 20:30

Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt”

Galeria Sztuki zaprasza na otwarcie wystawy pokonkursowej Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt”.

Wystawa Międzynarodowe Triennale Malarstwa Regionu Karpat Srebrny Czworokąt, po raz szósty jako Triennale, prezentująca i dokumentująca twórczość artystów zamieszkałych na przygranicznych terenach Polski, Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Węgier tworzących Euroregion Karpaty. Jest to dziesiąta edycja projektu realizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej BWA w Przemyślu od roku 1994, we współpracy z partnerami w Polsce i za granicą.

Prace będzie można zobaczyć do 11 listopada.

Paź
21
nie
Poranek z Tatą: Stateczek Eliasz @ Dom Kultury i Kino Kosmos
Paź 21@09:30 – 11:00

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny PORANEK Z TATĄ tym razem na film:

STATECZEK ELIASZ

2D / dubbing
prod. Norwegia (2018)
animacja
63 min
od lat: b.o.

Podczas wielkiego sztormu Eliasz odbiera sygnał wezwania na pomoc. Udaje mu się uratować zagrożony statek i w nagrodę zostaje zaproszony do pracy w Wielkim Porcie. Ale praca w nowym miejscu nie jest wcale taka prosta. Jednak Eliasz daje sobie radę. Pewnego wieczoru udaje mu się podsłuchać rozmowę przestępców, którzy nielegalnie wydobywają radioaktywny metal, który emituje fale elektromagnetyczne wpływające na pogodę. Eliasz musi zwrócić się o pomoc do swych starych przyjaciół aby zdemaskować przestępców.

Gościem specjalnym będzie żeglarz, który opowie o swojej pasji i przybliży tajniki żeglugi.

Bilety: 10zł

Paź
28
nie
VII Koncert dla Tadzia cz.1 @ Rynek
Paź 28@13:00 – 14:30

Koncert dla Tadzia

Siódma edycja koncertu poświęconego pamięci Tadeusza Gardziela, wiceburmistrza Dębicy, wykładowcy akademickiego i przedsiębiorcy odbędzie się tradycyjnie już 28 października.

Pierwsza część uroczystości odbędzie się na dębickim rynku, gdzie odbędzie się performers uliczny w wyonaniu pieśniarza Lecha Dyblika z gośćmi.

Podczas wydarzenia będzie miała miejsce także promocja książki poświęconej osobie Tadeusza Gardziela pt. „Tadeusz Gardziel. Człowiek praktyczny i magiczny” będącej osobistą opowieścią o Tadeuszu — mężu i ojcu, przyjacielu, współpracowniku oraz nauczycielu akademickim.

VII Koncert dla Tadzia cz.2 @ Dom Kultury i Kino Kosmos
Paź 28@18:00 – 21:00

Koncert dla Tadzia

Siódma edycja koncertu poświęconego pamięci Tadeusza Gardziela, wiceburmistrza Dębicy, wykładowcy akademickiego i przedsiębiorcy odbędzie się tradycyjnie już 28 października.

Druga część koncertu odbędzie się w Domu Kultury Kosmos, gdzie na scenie przed publicznościa wystąpi między innymi zespół Raz Dwa Trzy.

Podczas wydarzenia będzie miała miejsce także promocja książki poświęconej osobie Tadeusza Gardziela pt. „Tadeusz Gardziel. Człowiek praktyczny i magiczny” będącej osobistą opowieścią o Tadeuszu — mężu i ojcu, przyjacielu, współpracowniku oraz nauczycielu akademickim.

Wstęp wolny — bezpłatne wejściówki do odbioru w DKiK „Kosmos”

Lis
5
pon
Zaduszki Jazzowe @ Dom Kultury i Kino Kosmos
Lis 5@19:00 – 21:00

Zaduszki Jazzowe

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza miłośników jazzowych brzmień na doroczny koncert poświęcony pamięci ludzi kultury. 5 listopada na scenie DKiK „Kosmos” wystąpią Piotr Pociask Quartet i Piotr Madura Trio.

Piotr Pociask Quartet
Polsko-amerykańska grupa grająca fusion. Koncertowała na prestiżowych festiwalach m.in. Alfa Jazz Fest, Warsaw Guitar Plus Festiwal, Tarnów Jazz Contest. Formacja założona w 1997 roku przez lidera, koncertowała na krajowych festiwalach i klubach muzycznych m.in. współpracowali z legendarną piwnicą u Muniaka.

Skład:
Piotr Pociask – gitara
Joachim Mencel – pianino
Andrzej Święs – gitara basowa
Paweł Dobrowolski – perkusja

Piotr Madura Trio
Piotr Madura, Dawid Kosakowski oraz Kuba Madejowski to trójka uzdolnionych muzycznie absolwentów Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Spotkali się na tych właśnie studiach, połączyła ich miłość do muzyki i odnalezienie wspólnej stylistyki. Podczas koncertu przedstawią utwory autorskie Piotra, znane ballady oraz standardy jazzowe w nowych aranżacjach. Mimo młodego wieku chłopaki zagrali na wielu polskich scenach muzycznych u boku znanych i cenionych artystów.

Skład:
Piotr Madura – instrumenty klawiszowe
Dawid Kosakowski – gitara basowa
Kuba Madejowski – instrumenty perkusyjne

Bilety: 30 zł, 20 zł – ulg.