Kalendarz wydarzeń

Sty
24
śr
Koncert Charytatywny „Anioły są takie ciche…” @ Dom Kultury i Kino Kosmos
Sty 24@09:00 – 14:00

 

Koncert Charytatywny
„Anioły są takie ciche… – dzielimy się swoim talentem pomagając innym”

II Liceum Ogólnokształcące i Miejski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców na kolejny Koncert Charytatywny „Anioły są takie ciche”. Na scenie Domu Kultury i Kina Kosmos można będzie zobaczyć i usłyszeć młodych dębickich artystów:

 

  • Ola Rękawek (gitara akustyczna), Julia Wrona (wokal), Jakub Żurek (gitara klasyczna)
  • Wiktoria Gawlik (gitara elektryczna + wokal)
  • Natalia Kopek (wokal), Iga Misa (wokal), Kacper Wygonik (perkusja), Daniel Czerwiec (gitara basowa), Dominik Chłopek (gitara elektryczna)
  • Zespół DISTRICT 2 – Kinga Kania (wokal), Maks Krupa (gitara rytmiczna), Jakub Ligęzka (gitara prowadząca), Ignacy Kamiński (gitara basowa), Jakub Gasior (perkusja)
  • Zespół WHY NOT – Zofia Świerczek (wokal), Jakub Uriasz (gitara prowadząca), Dawid Nowak (gitara rytmiczna), Wiktor Kaczka (gitara basowa), Martyna Sasak (perkusja)

Gwiazdą koncertu będzie zespół rockowy Mr. Pollack.

Wstęp: 12 zł

Bilety do kupienia w II LO w Dębicy.

Cały dochód ze sprzedaży wejściówek przeznaczony zostanie na leczenie dzieci chorych na mukowiscydozę.

Sty
25
czw
Wystawa: Miasto z przeszłości @ Muzeum Regionalne w Pilźnie
Sty 25@17:00 – 19:00

Otwarcie wystawy „Miasto z przeszłości”

Muzeum Regionalne w Pilźnie zaprasza na wyjątkową wystawę ukazująca dzieje Żydów pilźnieńskich, ich udział w rozwoju miasta, życiu gospodarczym, politycznym, społecznym i kulturalnym. Społeczność żydowska Pilzna od XVIII w. stanowiła znaczną część mieszzkańców Pilzna, tworzyła podwaliny własnej dzielnicy budując synagogę, szkołę, łaźnię oraz cmentarz. Środowisko żydowskie zgładzone zostało przez hitlerowców i teraz w Pilźnie nie wiele zostało po nich śladów: garść dokumentów, stare fotografie, listy i gromadzone w muzeum eksponaty – i to wszystko będzie można zobaczyć na przygotowanej wystawie.

Galowy Koncert Kolęd i Pastorałek @ Dom Kultury i Kino Kosmos
Sty 25@17:30 – 19:30

Galowy Koncert Kolęd i Pastorałek

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zaprasza na wyjątkowy koncert naszych polskich, tradycyjnych kolęd i pastorałek. Na scenie publiczność usłyszy laureatów 8 Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 10 i 11 stycznia, a także młodzież z grupy Art Wokal. W trakcie koncertu wystąpi także reprezentacja Zespołu Pieśni i tańca Igloopolanie wraz z kapelą oraz Mali Igloopolanie.

Wstęp WOLNY !

Sty
26
pt
Tikkurila Lododisco @ MOSiR Lodowisko
Sty 26@17:00 – 21:30

Tikkurila Lododisco… Hawajskie Klimaty

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z firmą Tikkurila Polska SA zapraszają wszystkich miłośników ślizgania na kolejną odsłonę Tikkurila Lododisco – Hawajskie Klimaty. Podczas imprezy wybrane i nagrodzone zostaną najlepsze przebrania.

Zapraszamy w godz.: 17:00-21.30.

Wstęp na lodowisko w czasie zabawy: 6 zł normalny, 3 zł ulgowy (70 minut)

Sty
27
sob
Koncert Karnawałowy „Grande Amore” @ Dom Kultury i Kino Kosmos
Sty 27@18:00 – 20:00

Koncert Karnawałowy „Grande Amore”

Burmistrz Mariusz Szewczyk i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na uroczysty Koncert Karnawałowy, który będzie prologiem do obchodów 660-lecia lokacji naszego miasta. Na scenie Domu Kultury i Kina Kosmos wystąpi ukraińscy tenorzy Leon Voci. Młodzi, utalentowani śpiewacy zaprezentują przed dębicką publicznością śwatowe przeboje oper, operetek i musicali w wielu językach: francuskim, hiszpańskim, włoskim, angielskim polskim, ukraińskim i rosyjskim.

 

Członkowie zespołu:

Nazar Tatsyshyn – tenor
Roman Chava – tenor
Ihor Radvanskyi – tenor
Andriy Stetshkyi – baryton

Bilety: do 15.01 – normalne 50 zł, ulgowe 40 zł,
        od 16.01 – normalne 60 zł, ulgowe 50 zł,
 do nabycia w kasie MOK, oraz na stronach internetowych: www.kosmos.mokdebica.pl i www.kupbilecik.pl.
Koncert Kolęd: Zespół „Słowo daję” @ Kościół pw. Wszystkich Świętych w Straszęcinie
Sty 27@18:00 – 20:00

Koncert kolęd w wykonaniu młodzieżowego zespołu SŁOWO DAJĘ

27 stycznia o godzinie 18:00 odbędzie się wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży z zespołu Słowo daję z gościnnym udziałem Scholi Serduszka z parafii w Dębicy-Latoszynie.

Słowo daję to zdobywca pierwszego miejsca tegorocznego 8. Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył 10 i 11 stycznia br. w Domu Kultury Kosmos w Dębicy.

W trakcie koncertu będzie możliwość nabycia Płyty CD z Kolędami nagranej przez oba zespoły zatytułowanej „W Betlejem Narodzony Pan”.

Lut
3
sob
Ferie z MOK: spektakl „Fabryka śniegu” @ Dom Kultury i Kino Kosmos
Lut 3@11:00 – 13:00

Ferie z Miejskim Ośrodkiem Kultury

Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zaprasza dzieci i rodziców na interaktywny spektakl pod tytułem FABRYKA ŚNIEGU w wykonaniu Teatru Trip ze Świętochłowic.

Hen daleko nad głowami, gdzie mróz szczypie za uszami, w podniebnym świecie nad chmurami, codziennie wrze praca. Obłoczek i Sopelka codziennie odbierają z Ziemi zamówienia na śnieg. Niestety pewnego dnia, z samego rana, wielka maszyna do produkcji śniegu ulega awarii. Nikt nie potrafi poradzić sobie z jej naprawą, nawet inżynier Złota Łapka. Dzielni pracownicy fabryki muszą jak najszybciej poradzić sobie z tą kryzysową sytuacją. Czy uda się wyprodukować śnieg na czas? Co z tym wspólnego ma przebiegły i wściekły do czerwoności Karol Yfer oraz czy dzieci będą w stanie pomóc bohaterom w ich kłopotach?

Bilety: 10 zł do nabycia w placówce oraz na stronie: www.kosmos.mokdebica.pl

Lut
4
nie
Ferie z MOK: warsztaty bębniarskie @ Dom Kultury i Kino Kosmos
Lut 4@11:00 – Lut 5@13:00

Ferie z Miejskim Ośrodkiem Kultury

MOK zaprasza młodych dębiczan na dwudniowe WARSZTATY BĘBNIARSKIE. Zajęcia poprowadzi zespół Foliba, w którego skład wchodzi pięciu niezwykle utalentowanych instrumentalistów. Artyści zafascynowani wyjątkową i oryginalną muzyką Zachodniej Afryki podróżują aby u źródła uczyć się obcej kultury, zwyczajów i gry na tradycyjnych instrumentach, a nabytą wiedzę przekazują dalej.

  • 4.02    godz. 11.00 – zajęcia dla dzieci w wieku 3-6 lat; czas zajęć – 60 minut, koszt – 15 zł (dziecko i opiekun).
  • 5.02   godz. 10.00 – zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, godz. 11.00 – zajęcia dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych; czas zajęć – 60 minut, koszt – 10 zł.

Zapisy pod nr tel. 14 680 93 60, w godzinach 7.30-15.30.

Wpłaty w kasie placówki w godzinach pracy kina. Ilość miejsc ograniczona

Lut
10
sob
Koncert: Don Vasyl @ Dom Kultury i Kino Kosmos
Lut 10@17:00 – 19:30

Koncert „Jedno jest niebo dla Wszystkich”

Don Vasyl & Gwiazdy cygańskiej pieśni

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich miłośników muzyki na koncert Don Vasyla, który odbędzie się 10 lutego w Domu Kultury i Kinie Kosmos. W programie „Jedno jest niebo dla wszystkich” nie zabraknie ballad, czardaszy, romansów oraz pieśni o miłości, zgodzie, przemijaniu i odwiecznej tęsknocie Romów za wędrówką i wolnością.

Muzyka, śpiew, taniec, temperament artystów, piękne barwne stroje, wspaniała zabawa oraz zaczarowany świat Cygańskich Gwiazd wprawią wszystkich widzów w zachwyt, pozostawiając niezapomniane wrażenia artystyczne.

Bilety: 70 i 65 zł – do kupienia w kasie MOK.

Mar
8
czw
Spektakl „Mężczyzna idealny” @ Dom Kultury i Kino Kosmos
Mar 8@18:00 – 20:00

Spektakl „Mężczyzna idealny”

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców naszego regionu na komedię terapeutyczną pt. „Mężczyzna idealny”.

Sławny showman telewizyjny, gwiazdor estrady, przeżywa kryzys osobowości i zgłasza się na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie podejrzewa, że to klinika, zupełnie niepodobna, do innych. Kieruje nią ekscentryczny profesor psychiatrii, stosujący metody bliższe raczej hippisom i playboy’om, niż instytutowi naukowemu. Jego najbliższa współpracowniczka natomiast, doktor psychiatrii i bio-genetyki, umysł wybitny i szalony, jest owładnięta ideą „wyprodukowania” mężczyzny idealnego, zdolnego przetrwać w epoce nadchodzącego matriarchatu.

Czy profesor zatrzyma szalony eksperyment? Czy mężczyzna idealny rzeczywiście istnieje? Czy można przeszczepiać osobowość? Oto pytania, na które odpowiedzą znani aktorzy, w najzabawniejszej komedii o mężczyznach idealnych, o szalonej pani naukowiec i klinice psychiatrycznej, która, zaczyna coraz bardziej przypominać nasz świat…

Bilety: 75 PLN dostępne na stronie: www.kupbilecik.pl