Kierowcy dla WOŚP

Ponad 40 załóg stanęło na starcie dębickiej Motoorkiestry, aby po raz siódmy wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po Rynku w Dębicy ścigali się głównie dębiczanie, ale nie zabrakło również kierowców reprezentujących zaprzyjaźnione Automobilkluby
z innych regionów Polski.

 

Wszystkie środki zebrane podczas imprezy przekazane zostały na rzecz Orkiestry Jurka Owsiaka. W super OES-ie wystartowali kierowcy zarówno w samochodach przystosowanych do sportu, jak też w autach N- grupowych. Aby wziąć udział w imprezie wystarczyło mieć prawo jazdy, sprawny samochód z ważnym przeglądem i zgłosić się do organizatorów. Podczas tegorocznej Motoorkiestry w Dębicy ścigali się zarówno doświadczeni zawodnicy, mający już sukcesy w rajdach i wyścigach samochodowych, jak też debiutanci dla których udział w tym Super OES-ie był pierwszym startem w takich zawodach.

Kręta trasa biegnąca po ciasnych ulicach centrum Dębicy wyznaczona przez Automobilklub była niezwykle wymagająca i widowiskowa, a kierowcy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami przed licznie zgromadzoną na rynku publicznością. Pomimo niełatwych warunków pogodowych, obyło się bez wypadków i niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Podczas Motoorkiestry na dębickim rynku przez cały czas odbywały się licytacje fantów, z których dochód wrzucany był do puszek kwestujących wolontariuszy. Największym zainteresowaniem cieszyły się przejazdy na trasie Super OES-u. Chętni wspomagając swoimi datkami Orkiestrę mogli zasiąść na prawym fotelu samochodu rajdowego i spróbować swoich sił w roli pilota na odcinku specjalnym. Dębicką Motoorkiestrę zorganizował już po raz siódmy Automobilklub Stomil.

Comments are closed.