Kolejna firma wybuduje fabrykę w Pustkowie – Strachowie

Makdor to kolejna firma, która swoją fabrykę wybuduje na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Pustkowie – Strachowie.
W uroczystym poświęceniu placu budowy wzięli udział przedstawiciele Zarządu firmy Makdor oraz władze Gminy Dębica.

 

Makdor to firma rodzinna, która na przestrzeni minionych 25 lat była obecna w różnych obszarach działalności gospodarczej, ale w końcowym efekcie głównym obszarem działania stała się produkcja taśm opakowaniowych z poliestru. W uroczystym wmurowaniu aktu erekcyjnego na terenie Specjalnej Stefy Ekonomicznej w Pustkowie – Strachowie uczestniczył prezes zarządu firmy Makdor
– Maciej Kowalik. O wybudowaniu tutaj fabryki, której koszt przekroczy 30 mln zł zadecydowała dobra lokalizacja i wszystkie ulgi związane ze Specjalną Strefą Ekonomiczną. Po modlitwie i poświęceniu placu budowy przez proboszcza Parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Pustkowie przyszedł czas na przemówienia gospodarzy i zaproszonych gości.

Już dwie firmy działają na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Pustkowie – Strachowie, kolejne się budują. Wójt Stanisław Rokosz podkreśla, że przedsiębiorcy chętnie inwestują na tym własnie terenie, bo jest on uzbrojony w media i położony niedaleko autostrady. Otwarcie zakładu Makdor zaplanowano na lipiec, a rozpoczęcie produkcji ma obyć się pod koniec tego roku. Firma zatrudni ponad 20 osób. Wszystkie zakłady budujące się obecnie na terenie Specjalnej Strefie Ekonomicznej zatrudnią łącznie 700 osób.

Comments are closed.