Konferencja szkoleniowa Europa Donna w Urzędzie Miejskim

W związku z corocznymi obchodami „Breast Health Day” Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi „Europa Donna Dębica” zorganizowało konferencję szkoleniową, której hasłem przewodnim było”Twoje zdrowie potrzebne jest Tobie i Twoim bliskim”

 

Główną organizatorką konferencji była Anna Mazur prezes „Europa Donna Dębica” W spotkaniu, które odbyło się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego uczestniczyły nie tylko panie. Zaproszenie przyjęli także parlamentarzyści, władze miasta, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy. Z wykładem na temat „dlaczego regularnie powinnam się badać u ginekologa” wystąpiła doktor Magdalena Bizoń z Kliniki Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

Wykład na temat najczęstszych chorób ginekologicznych współczesnych kobiet, ich przyczyn, skutków i sposobów leczenia wygłosił
dr Bogusław Gawlik ordynator oddziału Ginekologiczno–Położniczego ZOZ w Dębicy. Na koniec Anna Mazur – prezes „Europa Donna” Dębica przypomniała najważniejsze cele stowarzyszenia. Uczestniczące w konferencji panie podkreślały, że tego typu spotkania są bardzo potrzebne.

Prezes Stowarzyszenia Europa Donna Dębica, która podkreślała, że rak piersi jest najczęstszą chorobą nowotworową występującą
u kobiet, co 2 minuty jedna kobieta w Europie dowiaduje się, że ma raka piersi, co 6 minut jedna kobieta w Europie umiera na raka piersi.

Comments are closed.