Konferencja „Wcześniej”

Rodzice, nauczyciele, terapeuci oraz wychowawcy osób niepełnosprawnych wzięli udział w konferencji szkoleniowo-naukowej „Wcześniej!” zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Radość”. Wykłady poprowadzone zostały w ramach Programu Popularyzacji Wczesnej Interwencji.

 

Program Popularyzacji Wczesnej Interwencji realizowany był w powiecie dębickim, ropczycko -sędziszowskim oraz jasielskim i miał na celu zwrócenie uwagi na istotny wpływ wczesnej diagnozy na przebieg i skuteczność rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych. W ramach podsumowania całego projektu w Domu Kultury Kosmos w Dębicy odbył się cykl wykładów, w których licznie wzięli udział rodzice, nauczyciele i terapeuci zajmujący się na co dzień pracą z osobami z niepełną sprawnością. Podczas konferencji szkoleniowo-naukowej poruszone zostały między innymi tematy wczesnej interwencji logopedycznej, terapii behawioralnej, a także rozwoju oraz stymulacji motoryki małej i dużej dzieci z niepełną sprawnością.

Wykładowcy zgodnie podkreślali, że w szeroko rozumianej rehabilitacji niezwykle istotne jest, aby jak najwcześniej zdiagnozować wszelkie zaburzenia i deficyty oraz szybko wdrożyć odpowiednią terapię, co znacznie poprawia rokowania w przyszłości i daje większą szansę na lepsze funkcjonowanie i powrót do sprawności w dorosłym życiu. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Rodziców
i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Radość w Dębicy. Projekt został dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Comments are closed.