Konkurs „Armia Krajowa w Powiecie Dębickim”

Po raz czternasty Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dębickiej zorganizowało konkurs „Armia Krajowa w Powiecie Dębickim”. Podsumowanie konkursu i rozdanie nagród laureatom odbyło się w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy.

 

W konkursie wzięło udział w sumie 83 uczestników z 30 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego. Jacek Dymitrowski – prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dębickiej podkreśla jak ważne jest, aby dzieci i młodzież wychowywać w duchu patriotyzmu. Konkurs był testem pisemnym na podstawie wcześniej przygotowanych lektur. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy, których przygotowywała Katarzyna Wójcik. Nauczycielka historii dumna jest z sukcesów swoich podopiecznych.
Pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej szkół podstawowych zajęła Kinga Wójcik z SP nr 9.

Drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Natalia Oskarbska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy. Główny organizator konkursu Jacek Dymitrowski podkreśla, że poziom przygotowania wszystkich młodych ludzi był bardzo wysoki. Nagrody i dyplomy dla uczniów szkół podstawowych wręczał prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dębickiej Jacek Dymitrowski wraz z Adrianną Miazgą
– sekretarz gminy Dębica, dla uczniów gimnazjów – burmistrz Mariusz Szewczyk, a dla szkół ponadgimnazjalnych starosta Andrzej Reguła. Uroczystości podsumowania konkursu „Armia Krajowa w Powiecie Dębickim” uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy. Nie zabrakło prezentacji recytatorskich oraz wokalno – instrumentalnych.

Comments are closed.