Konkurs Kolęd i Pastorałek

Prawie 60 (sześćdziesięciu) solistów i 8 (osiem) zespołów wokalno-instrumentalnych wzięło udział w 8 (ósmym) Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Artyści rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Laureaci zaprezentują się podczas Galowego Koncertu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 25 stycznia w Domu Kultury i Kinie Kosmos.

 

W dwudniowym Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek udział wzięli młodzi ludzie z całego naszego regionu. Artyści rywalizowali – solowo i w zespołach wokalno-instrumentalnych – w czterech kategoriach wiekowych. W pierwszym dniu na scenie zaprezentowali się uczniowie szkół gimnazjalnych wraz z uczniami klas siódmych, a także wychowankowie placówek ponadgimnazjalnych. Drugiego dnia na scenie mogliśmy zobaczyć uczniów klas 1-3 i 4-6 ze szkół podstawowych naszego powiatu. Wykonawcy prezentowali zarówno tradycyjne, jak też bardziej nowoczesne polskie kolędy i pastorałki. Organizatorzy nie ukrywali, że głównym celem tego przeglądu jest pielęgnowanie naszej bogatej kultury i tradycji oraz piękna języka polskiego.

Wszystkim prezentowanym utworom przysłuchiwało się profesjonalne jury w składzie: Jan Borek dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury oraz muzycy Bartłomiej Prucnal i Rafał Czernia. Jurorzy w swojej ocenie kierowali się nie tylko technicznymi umiejętnościami wokalnymi i instrumentalnymi młodych artystów, ale także ogólnym wyrazem scenicznym oraz zrozumieniem i umiejętnością przekazania treści słuchaczom. W rozmowie z naszymi reporterami nie ukrywali, że wybór laureatów był niezwykle trudny, a poziom tegorocznych występów bardzo wysoki. Na zwycięzców 8 Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek czekały pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dębicy. Laureaci konkursu wystąpią również wspólnie z młodzieżą ze studia Art Wokal podczas uroczystego Koncertu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się już pod koniec stycznia w Domu Kultury i Kinie Kosmos.

Comments are closed.