Konkurs Modeli Redukcyjnych „Ogniwko”

Samoloty, czołgi, okręty wojenne, a także zwierzęta i postacie z filmów można było zobaczyć podczas XIV (czternastego) konkursu Modeli Redukcyjnych „Ogniwko”. W zmaganiach rywalizowali uczniowie szkół z naszego powiatu oraz innych regionów Polski.

 

Już po raz czternasty Koło Historyczno-Modelarskie „Ogniwko” działające przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy zorganizowało konkurs dla najmłodszych miłośników sklejania modeli. W tym roku w zmaganiach wzięło udział aż 52 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa Podkarpackiego, a także Mazowieckiego i Lubelskiego. Młodzi modelarze łącznie zaprezentowali ponad 220 swoich prac, wśród których przeważały czołgi, okręty wojenne, wozy bojowe i samoloty z okresu zarówno pierwszej, jak też drugiej wojny światowej. Na stołach ekspozycyjnych nie zabrakło również klejonych gitar, zwierząt, statków kosmicznych, a także postaci z bajek i filmów. Organizatorzy nie ukrywali zadowolenia z frekwencji zarówno wśród uczestników konkursu, jak też osób, które bezinteresownie zaangażowały się w pomoc przy realizacji tego przedsięwzięcia.

Modelarstwo to hobby, które wymaga bardzo dużo cierpliwości i zdolności manualnych, ale jak twierdzą profesjonalni modelarze jest to zajęcie niezwykle rozwijające i dające dużo satysfakcji, zwłaszcza po zakończeniu pracy nad kolejnym projektem. Prace uczniów oceniane były przez doświadczonych modelarzy, którzy wybierając zwycięzców i najlepiej zrobione modele kierowali się przede wszystkim estetyką i precyzją wykonania każdego projektu, ale także zwracali uwagę na kreatywność, oryginalność i nakład pracy uczestników. Jurorzy zgodnie podkreślali, że z roku na rok poziom jest coraz wyższy, a wybór najlepszych prac podczas XIV edycji konkursu Modeli Redukcyjnych „Ogniwko”był niezwykle trudny. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a najbardziej utalentowani manualnie modelarze dzięki wsparciu sponsorów odebrali także cenne nagrody rzeczowe.

Comments are closed.