Konkurs „Niepodległość jest z nas” dla dzieci

W Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy ogłoszono wyniki drugiego Między przedszkolnego Konkursu Patriotycznego „Niepodległość jest z nas” – „Polskie zwyczaje, tradycje i obrzędy ludowe”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej, Przedszkole Miejskie nr 2 oraz Galeria Sztuki w Dębicy.

 

Konkurs polegał na przygotowaniu przez dzieci pracy plastycznej związanej z polskimi tradycjami, zwyczajami i obrzędami ludowymi.
Na przysłanych rysunkach nie zabrało przygotowań do Świat Bożego Narodzenia, wigilii, żniw czy innych prac polowych. Zanim przystąpiono do rozdania nagród, dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 przedstawiły część artystyczną, w której młodzi aktorzy przedstawili scenkę dotyczącą pieczenia chleba.

Po części artystycznej burmistrz Dębicy, jego zastępca, przedstawiciele stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej oraz kierownik Galerii Sztuki wręczyli dzieciom dyplomy i nagrody. Wszystkie nagrodzone prace wykonane były pięknie z wielką starannością
i ciekawym doborem kolorów. To, że rysunki małych artystów można oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki jest dodatkowym wyróżnieniem dla biorących udział w konkursie dzieci.

Comments are closed.