Konkurs Poezji Religijnej

Prawie 80 recytatorów z Powiatu Dębickiego wzięło udział w kolejnym, dwudniowym Konkursie Poezji Religijnej. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych.

 

Tegoroczne eliminacje powiatowe Konkursu Poezji Religijnej spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony zarówno dzieci, młodzieży, jak też dorosłych. Przesłuchania odbyły się w Domu Kultury Kosmos i trwały dwa dni. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: uczniów klas 1-3, 4-6, oraz 7 i 8, a także w kategorii dorosłych. Na scenie można było usłyszeć utwory między innymi ks. Jana Twardowskiego, Czesława Miłosza, Marii Konopnickiej, czy Tadeusza Rucińskiego. Wszystkim prezentacjom przysłuchiwało się profesjonalne jury w składzie: Jan Borek, Maciej Małozięć i Robert Żurek. Jurorzy oceniając występy zwracali uwagę przede wszystkim na dobór repertuaru, zrozumienie prezentowanego tekstu oraz jego sceniczną interpretację.

Uczestnicy tegorocznych eliminacji wykazali się nie tyko doskonałą techniką operowania słowem, ale też ogromną wrażliwością
i otwarciem na piękno polskiej poezji religijnej. Powiat Dębicki w kolejnych etapach Konkursu Poezji Religijnej będzie reprezentowało
15 artystów. Przesłuchania finałowe dla dzieci i młodzieży odbędą się 10 i 11 grudnia w Bochni, a dla dorosłych 14 grudnia w Sędziszowie Małopolskim.

Comments are closed.