Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Ponad setkę prac oceniło jury XIII Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Podsumowanie artystycznej rywalizacji odbyło się w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

 

Temu cyklicznemu wydarzeniu od lat przyświeca idea pielęgnowania tradycji z uwzględnieniem akcentów regionalnych jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej. W konkursie wzięli tym razem udział twórcy 50 szopek w kategorii: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, autorzy ośmiu szopek w kategorii: osoby niepełnosprawne oraz 43 szopek w kategorii: szopka rodzinna. Wszystkie prace były piękne, wykonane z pomysłem i precyzją. Nie zabrakło szopki z makaronu, ciasta czy igliwia. Jednym z jurorów konkursu był Ryszard Kucab – kierownik Galerii Sztuki MOK.

Nagrody dla uzdolnionych mieszkańców ufundował Starosta Powiatu Dębickiego, któremu bardzo podobały się prace. Zwycięzcy przyjmowali gratulacje i nagrody z rąk przedstawicieli władz powiatowych i miejskich. I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła Martyna Czochara z SP w Machowej. Drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął Bartosz Surman. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie oraz Galerię Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Spotkanie zyskało wyjątkowy, świąteczny klimat dzięki występowi Magdaleny Pych, która zachęcała zebranych do wspólnego kolędowania.

Comments are closed.