Ksiądz Stanisław Fiołek patronem Niepublicznego Przedszkola Radość

Ksiądz prał. Stanisław Fiołek został patronem Niepublicznego Przedszkola Radość, prowadzonego w Dębicy przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Radość dla dzieci ze szczególnym potrzebami edukacyjnymi. Uroczystościom towarzyszyła msza św i akademia.

 

W budynku przedszkola uroczyście odsłonięto tablice nieżyjącego proboszcza parafii św. Jadwigi księdza Stanisława Fiołka, który był pierwszym, honorowym gościem stowarzyszenia Radość. Ksiądz prał. Stanisław Fiołek był proboszczem, kiedy w 1994 roku powstało stowarzyszenie Radość. To w jednej z sal na plebanii spotykali się rodzice niepełnosprawnych dzieci, by dzielić się swoimi problemami
i wspierać nawzajem. Pomysłodawcą nadania imienia księdza prałata Stanisława Fiołka przedszkolu Radość był Stefan Bieszczad
– prezes Firmy Suret i radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, który od wielu lat jest honorowym członkiem Stowarzyszenia Radość i materialnie wspomaga tą organizację.

W swoim przemówieniu w Domu Kultury Kosmos, Stefan Bieszczad wspominał osobę księdza prałata Stanisława Fiołka, jego niesamowitą charyzmę, dobroć i chęć niesienia pomocy dla osób niepełnosprawnych. Prezes Bieszczad mówił też o założycielach stowarzyszenia Radość. W uroczystościach w Domu Kultury Kosmos wzięły udział władze samorządowe, przedsiębiorcy, założyciele stowarzyszenia Radość oraz osoby niepełnosprawne. Przybyli na tą uroczystość goście mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne, w którym wzięły udział podopieczni Miejskiego Ośrodka Kultury oraz dzieci z terapeutycznego Przedszkola „Radość”.

Comments are closed.