Książki dla Szkoły Podstawowej w Chotowej

Do Publicznej Szkoły Podstawowej w Chotowej przyjechała specjalna ciężarówka wypełniona tysiącem książek wybranych przez uczniów. To nagroda, którą dzieci wygrały w konkursie „Tysiąc powodów by czytać „zorganizowanym przez Empik.

 

Szkoła Podstawowa w Chotowej wzięła udział w konkursie ogólnopolskim, w którym należało przygotować pracę konkursową czyli zdjęcie na okładkę dowolnie wybranej książki. Głosowanie odbywało się w internecie i dzięki zaangażowaniu całej gminy Czarna, chotowska podstawówka zajęła II miejsce i w nagrodę otrzymała 1000 książek. W uroczystości przekazania książek uczestniczył przedstawiciel Empiku w regionie Małopolska, który podkreśla, że warto propagować czytelnictwo już u małych dzieci. Na uroczystość przekazania książek, Szkoła Podstawowa w Chotowej przygotowała się bardzo starannie. Dyrektor Szkoły Alicja Balasa powitała licznie zgromadzonych gości, a przedstawiciel Empiku przybliżył idee organizowanej akcji. W sali gimnastycznej uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali odpowiednią scenografię i część artystyczną, w której wystąpiły dzieci, a także trochę starsi, którzy pokazali najgorętsze trendy mody.

W części artystycznej wystąpili także profesjonalni aktorzy, którzy czytali fragmenty ulubionych przez dzieci książek. Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Chotowej od wielu lat stawiają na wartości jakie daje czytanie książek. O akcji pozytywnie wypowiadała się także przewodnicząca Rady Gminy Czarna Aneta Feret – Kłys, która podkreślała, że szkoła w Chotowej od wielu lat bierze udział w ogólnopolskich konkursach zajmując wysokie lokaty. W tym dniu najważniejsze jednak były książki i przekazanie ich do biblioteki. Uczniowie bardzo cieszyli się układając książki na regałach bibliotecznych.

Comments are closed.