Kwesta na dębickim cmentarzu

Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem organizuje kwestę w Dzień Wszystkich Świętych. 1 i 2 listopada kwestować będą dyrektorzy szkół, samorządowcy, działacze polityczni. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę zabytkowych nekropolii.

 

Dębickie nagrobki na Starym Cmentarzu przypominają nam o historii naszego miasta, osobach, które oddały życie za ojczyznę, ludziach nauki i kultury, które wniosły wiele dobra dla przyszłych pokoleń. Niestety, wiele obiektów architektury cmentarnej, które kryją szczątki tych osób, wymaga renowacji. Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem to grupa ludzi, którzy w ramach społecznej inicjatywy opiekują się zniszczonymi nagrobkami. Już po raz czternasty w Dzień Wszystkich Świętych organizowana jest kwesta podczas której zbierane są pieniądze na remont grobowców.

W tym roku remontowane były alejki. Zarząd Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem zaprasza wszystkich dębiczan do przekazania choćby symbolicznej złotówki na remont nagrobków. Kwestujący z puszkami, członkowie Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem będą ustawieni przy wejściach na Stary Cmentarz w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny.

Comments are closed.