Łącznik autostradowy A4 Dębica-Wschód

Poświęceniem i uroczystym wbiciem łopaty rozpoczęła się budowa łącznika węzła autostradowego A4 Dębica-Wschód z drogą krajową numer 94 i wojewódzką numer 985. Koszt inwestycji oszacowano na 11 milionów złotych, a jej zakończenie planowane jest na koniec września bieżącego roku.

 

Rusza oczekiwana przez mieszkańców i przedsiębiorców budowa Łącznika Autostradowego A4 Dębica-Wschód. W przetargu Powiat Dębicki wyłonił dwóch wykonawców: firmę Eurovia oraz Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe. W ramach tej inwestycji zmodernizowany zostanie dwukilometrowy odcinek zakończony rondem w Pustyni, zlokalizowanym na drodze wojewódzkiej biegnącej z Dębicy do Mielca. Projekt zakłada m.in. poszerzenie jezdni oraz budowę chodnika i ścieżki rowerowej. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść 11 milionów złotych, z czego ponad 9 milionów pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, a półtora miliona to środki z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Przypomnijmy, że dwa miesiące temu rozpoczęła się także budowa łącznika A4 Dębica-Zachód w gminie Żyraków, sąsiadującej z gminą i miastem Dębica. Obecni na uroczystości reprezentanci mieszkańców dziękowali samorządowcom za dotychczasowe wsparcie
i pomoc. Zwrócili się także z prośbą o jak najszybsze rozpoczęcie budowy łącznika w kierunku Mielca, który zmniejszyłby bardzo duży ruch samochodów w Kędzierzu i Pustyni. Wykonawcy łącznika A4 Dębica-Wschód zapewniają, że realizacja rozpoczętej właśnie inwestycji będzie przebiegała sprawnie i zgodnie z planem zakończy się we wrześniu tego roku.

Comments are closed.