Lekcja Śpiewu Patriotycznego

Mieszkańcy naszego regionu licznie wzięli udział w II Lekcji Śpiewu Patriotycznego. Uczestnicy w ogrodzie Sióstr Służebniczek wspólnie wyśpiewali najpiękniejsze i najstarsze polskie pieśni wyrażające miłość do Boga i Ojczyzny.

 

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w ogrodzie Sióstr Służebniczek przy ulicy Krakowskiej
w Dębicy odbyła się druga Lekcja Śpiewu Patriotycznego pod hasłem „Wyśpiewajmy Razem Historię”. Tegoroczna edycja wspólnego śpiewania spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego regionu. Organizatorzy nie ukrywali zadowolenia z tak dużej frekwencji. Lekcję śpiewu patriotycznego poprowadził Paweł Adamek wspierany przez chór oraz Siostry Służebniczki Dębickie.

Wszyscy uczestnicy przed rozpoczęciem uroczystości otrzymali śpiewniki w których znalazły się teksty oraz informacje na temat powstania najpiękniejszych polskich pieśni religijnych i patriotycznych z różnych okresów historii Polski. Mieszkańcy Dębicy wspólnie wyśpiewali kilkanaście utworów wyrażających miłość do Ojczyzny. Uroczystość uświetniły występy artystyczne dębickiej młodzieży.

Comments are closed.