Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II

Pływacy z naszej gminy, a także innych regionów Polski licznie wzięli udział w IV Memoriale im. Jana Pawła II, zorganizowanym w ramach obchodów trzynastej rocznicy śmierci Papieża Polaka. Uczestnicy imprezy mieli wspólnie do przepłynięcia dystans 26 km 516 m,
który podobnie jak w latach ubiegłych pokonali kilkukrotnie.

 

Uroczystym odśpiewaniem „Barki”, ulubionej pieśni Karola Wojtyły, rozpoczął się kolejny, gminny Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II na terenie Kompleksu Basenów NEMO w Pustkowie Osiedlu. Podobnie jak w latach ubiegłych impreza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony miłośników pływania. Każdy uczestnik, aby uczcić trzynastą rocznicę śmierci Papieża Polaka przepłynął dowolną ilość długości basenu w tempie na jaki pozwalały mu umiejętności oraz kondycja. Łącznie do przepłynięcia było 26 kilometrów 516 metrów. Liczba ta symbolizuje długość pontyfikatu największego Polaka Papieża Jana Pawła II. Dzięki tak dużej frekwencji ze strony zarówno mieszkańców naszej gminy, jak też zawodników praktycznie z całej Polski, uczestnicy Memoriału pokonali ten dystans aż pięciokrotnie.

Jak podkreślali organizatorzy celem tego przedsięwzięcia była przede wszystkim integracja pokoleń wokół osoby Jana Pawła II, który swoim życiem starał się wszystkich uczyć miłości, nadziei i wiary. Memoriał Pływacki to nie tylko świetny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu, ale także okazja do refleksji i zadumy nad naukami Papieża, a także edukacja młodych ludzi o życiu i dokonaniach Karola Wojtyły. Podczas tej wyjątkowej imprezy nie zabrakło także kibiców, którzy mocno dopingowali pływających. Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II na stałe wpisał się w kalendarz gminnych imprez sportowych, a organizatorzy już zapowiadają, że kolejny odbędzie się za rok.

Comments are closed.