Mikołaj dociera wszędzie… również do Oli

Aleksandra Ochab – to bohaterka jubileuszowego X Charytatywnego Koncertu pod hasłem „Mikołaj dociera wszędzie”. Impreza zorganizowana została w dwóch turach i za każdym razem sala Domu Kultury „Kosmos” wypełniona była po brzegi. Wszystkie środki ze sprzedaży biletów przekazane zostały na leczenie sześcioletniej Oli, która choruję na cukrzycę typu pierwszego.

 

Mikołajkowy koncert charytatywny w naszym mieście jest już tradycją. Od 10 lat młodzież Miejskiego Gimnazjum numer 1 wspólnie ze swoimi opiekunami pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego powiatu, których dotknęła choroba, a koszt leczenia przewyższa ich możliwości finansowe. Przez dziewięć poprzednich edycji udało się w sumie zebrać ponad 63 tysiące złotych. W tym roku wyjątkowo odbyły się dwa Koncerty Charytatywne pod hasłem „Mikołaj dociera wszędzie”. W pierwszym udział wzięły przedszkolaki z terenu naszego powiatu, natomiast w drugim uczniowie szkół podstawowych i średnich. Kwota ze sprzedanych biletów przekazana została na zakup potrzebnych sensorów do pomiaru poziomu glikemii i dalsze leczenie 6 letniej Oli, która cierpi na cukrzycę typu pierwszego.

Jak podkreślają organizatorzy pomoc potrzebującym jest podstawowym i najważniejszym celem tej charytatywnej akcji, jednak bardzo istotne jest także zwrócenie uwagi dzieci i uwrażliwienie dębickiej młodzieży na cierpienie innych, nauka empatii, współczucia, zrozumienia osób chorych oraz podkreślenie ogromnej wartości jaką jest pomoc niesiona drugiemu człowiekowi. Jubileuszową, dziesiątą edycję koncertu uświetniły występy wokalne i taneczne uczniów Miejskiego Gimnazjum numer 1. Na scenie Domu Kultury Kosmos uczestnicy mogli również zobaczyć między innymi: „Małe Skrzypeczki” – z Akademii Młodych Talentów z Kielc oraz młodzież ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance, a także Joachima Popka, który wcielił się w rolę klauna.

Comments are closed.