Mistrzostwa w pływaniu lekarzy i farmaceutów w Dębicy

Trwają przygotowania do Mistrzostw Polski Lekarzy i Farmaceutów w pływaniu, które odbędą się na dębickich obiektach sportowych 26 i 27 kwietnia. Po mistrzostwach, w sobotę 28 kwietnia w Centrum konferencyjnym Arena w Jasionce zaplanowano Pierwszą Międzynarodową Konferencję Naukową Lekarzy i Farmaceutów: „Postępy w medycynie sportowej i farmacji”.

 

Ogólnopolskie zawody lekarzy w pływaniu odbywają się po raz 14. Natomiast po raz pierwszy w zawodach pływackich wezmą udział farmaceuci. Pomysł, aby zawody odbyły się w Dębicy wyszedł od aptekarzy, a organizacją przedsięwzięcia zajęła się prezes Podkarpackiej Okręgowej Rady Aptekarskiej Lucyna Samborska. Zawody odbędą się pod honorowym patronatem prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej Macieja Hamankiewicza oraz Prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbiety Piotrowskiej – Rutkowskiej. Gościem honorowym zawodów będzie mistrzyni olimpijska – Otylia Jędrzejczak.

Na dębickim basenie rywalizować będą lekarze medycyny, lekarze stomatolodzy, farmaceuci oraz członkowie rodzin medyków w tzw. pływackiej sztafecie rodzinnej. Konkurencje pływackie przeprowadzone będą w sześciu kategoriach wiekowych – od 24 do 75 lat. Złotym Sponsorem Mistrzostw i Konferencji został Stanisław Jedliński OLIMP LABORATORIES. Sponsorami mistrzostw i konferencji są natomiast: Janusz Urbanik VENTOR, Józef Darłak DARCO, Stefan Bieszczad SURET, Marian Dybowski TABOR.

Comments are closed.